• Wpisów:23611
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis:2 dni temu
  • Licznik odwiedzin:1 630 393 / 4803 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Służby meteorologiczne naszych zachodnich sąsiadów ostrzegają przed zbliżającym się orkanem. Niebezpiecznie będzie na drogach i torach kolejowych. Potężne podmuchy wiatru przyniesie po weekendzie niż "Sabina".

"Będzie niebezpiecznie" - ostrzegają Niemieckie Służby Meteorologiczne (DWD). Duże utrudnienia spodziewane są w regionalnych i międzymiastowych połączeniach kolejowych już w niedzielę wieczór, szczególnie w północnej i zachodniej części Niemiec.

"Podróżującym od niedzieli 9 lutego radzimy przełożyć podróż na inny dzień" - informuje koncern Deutsche Bahn. Ministerstwo edukacji Nadrenii Północnej-Westfalii i władze prywatnych szkół wskazują na możliwość odwołania zajęć w szkołach.

Gwałtowny orkan nadejdzie znad Atlantyku i w niedzielę w południe dotrze do północno-zachodnich krańców Niemiec. Nad Morzem Północnym spodziewane są powiewy wiatru z prędkością 120 km/h.

W godzinach popołudniowych w niedzielę silny wiatr dotrze na południe kraju. Wieczorem (z siłą do ponad 115 km/h) będzie na linii gór Eifel, Dolnego Renu i Kraju Saary, a w nocy także w Bawarii.

Orkan "Sabina" i 120 km/h,

Najbardziej niebezpiecznie w Niemczech będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek - ostrzegają meteorolodzy.

Wtedy do niżu dołączy chłodny front atmosferyczny. Nawet na nizinach porywy wiatru mogą osiągać ponad 100 km/h.

W górach wiatr będzie wiał z prędkością 120-150 km/h. Prognoza dla najwyższego szczytu gór Harz zapowiada nawet 175 km/h.

W wielu miejscach wichurze towarzyszyć będą ulewne deszcze i burze. Meteorolodzy ostrzegają przed powalonymi drzewami, spadającymi dachówkami i połamanymi gałęziami. Radzą, by zabezpieczyć wszystkie luźne przedmioty na zewnątrz.

Przewiduje się utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym w całym kraju. Deutsche Bahn już teraz przygotowuje się do ewentualnych napraw trakcji i oczyszczania torów.

pozdro,,,,,,

https://wiadomosci.wp.pl/pogoda-nadchodzi-potezny-orkan-sabina-niemcy-juz-ostrzegaja-6476224857339521a

Budka Suflera - Piąty bieg (Spodek 99),
 

 
Budka Suflera - Gdyby Jutra Nie Było,

Romuald Lipko nie żyje. Wybitny polski muzyk i kompozytor oraz założyciel i wieloletni członek Budki Suflera zmarł w nocy z czwartku na piątek. Romuald Lipko od wielu miesięcy zmagał się z nowotworem. O śmierci muzyka Budki Suflera poinformował zespół.

Bal wszystkich świętych - Budka Suflera,

"Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie Budki Suflera.

Budka Suflera - Cień Wielkiej Góry,

O śmierci muzyka powiadomiła jego rodzina i przyjaciele z zespołu. Budka Suflera zamieściła tę informację również w mediach społecznościowych. Romuald Lipko miał 69 lat.

Romuald Lipko urodził się w 1950 r. w Lublinie. Na początku lat 70. razem z przyjaciółmi stworzył Budkę Suflera, jeden z najpopularniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Lipko początkowo był basistą, potem stał się klawiszowcem i kompozytorem Budki. Po odejściu (na kilka lat) Krzysztofa Cugowskiego z zespołu w 1978 r. sam stał się jego liderem.

Romuald Lipko stworzył takie przeboje jak: "Cień wielkiej góry", "Sen o dolinie", "Nigdy nie wierz kobiecie", "Za ostatni grosz", "Jolka, Jolka, pamiętasz", "Noc komety", "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych".

Budka Suflera - Jest taki samotny dom (Spodek 99),

Poza Budką Suflera Lipko współpracował m.in. z: Anną Jantar, Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Urszulą, Izabelą Trojanowską, Zbigniewem Hołdysem, Jarosławem Kukulskim czy Zdzisławą Sośnicką.

W 2014 r. Budka Suflera zakończyła swoją działalność. W 2015 r. Lipko powołał Romuald Lipko Band, z którym wykonywał najbardziej znane kompozycje klasyki polskiej muzyki rozrywkowej. Na scenie towarzyszyli mu wokaliści, z którymi współpracował w swojej karierze.

Budka Suflera Cisza jak ta,

W 2019 r. muzycy Budki Suflera podjęli decyzję o reaktywacji grupy. W lipcu tego samego roku poinformowano, że Lipko choruje na raka.

We wrześniu 2019 roku Romuald Lipko na oficjalnej stronie zespołu opublikował oświadczenie, w którym podziękował bliskim i fanom za wsparcie. W walce z chorobą - podkreślał - wspierały go ciepłe słowa i chęć powrotu na scenę.

Na początek 2020 r. zespół zaplanował trasę koncertową. Najbliższy koncert miał się odbyć 14 lutego w Lublinie.

Budka Suflera - Piąty bieg (Spodek 99),
 

 
John Lee Hooker,Carlos Santana and Etta James-Full Concert-07/18/86,

Co 70 sekund kolejna osoba na świecie zaraża się syfilisem. Raport "The State of the Nation" potwierdza, że liczba zdiagnozowanych przypadków jest najwyższa od II wojny światowej. Dane dotyczące infekcji rzeżączką też budzą grozę!.

1. Kiła (syfilis) to choroba przenoszona drogą płciową,

Autorzy raportu "The State of the Nation" alarmują, że od II wojny światowej nastąpił nagły wzrost przypadków chorób wenerycznych. Na czele tego rankingu są syfilis i rzeżączka. Według autorów raportu w samej tylko Wielkiej Brytanii w 2018 roku zdiagnozowano 500 tys. infekcji chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jeśli chodzi o rzeżączkę, to w ciągu ostatnich 10 lat nastąpił wzrost o co najmniej 249 proc. Natomiast infekcji syfilisem wzrosło o około 165 proc.

Tymczasem Public Health England mówi o 269 proc. wzrostu zachorowań na rzeżączkę i 349 proc. infekcji syfilisem. Okazuje się też, że najwięcej przypadków zarejestrowano wśród młodych osób, a także ludzi pochodzenia karaibskiego i afrykańskiego.

W grupie największego ryzyka są mężczyźni homoseksualni oraz biseksualni i stanowią oni 75 proc. zarażonych syfilisem. Eksperci wskazują na zagrożenie płynące z uprawiania seksu pod wpływem narkotyków, którego efektem może być niestosowanie prezerwatyw i innych środków ostrożności.

Autorzy raportu "The State of the Nation" zwracają się do brytyjskiego rządu o działania w tym zakresie. Widzą oni naglącą konieczność działań na rzecz poprawy aktualnego stanu opieki medycznej w zakresie zdrowia seksualnego i świadomości zagrożeń chorobami przenoszonymi drogą płciową.

*** smutny tekst ale bardzo pouczający, z tymi gierkami nie ma
żartów, każdy o tym dokładnie wie, ale co czyni to już inna sprawa,
roznoszących to paskudztwo powinni karać przykładnie i oficjalnie,
nie ma co się wstydzić, o chorobowych następstwach powinni szeroko,

opisywać i uświadamiać skutki,
trzeba oczyścić seks z tego paskudztwa!,
to leży w Naszym wspólnym interesie,,,

pozdro,,,,,

https://portal.abczdrowie.pl/dramatyczny-wzrost-zakazen-kila-i-rzezaczka

Muddy Waters & The Rolling Stones Live at the Checkerboard Lounge 1981,
 

 
Zanim został aktorem, był przede wszystkim mężem, ojcem i żołnierzem. Na zawsze zapisał się w historii kina. Kirk Douglas zmarł w wieku 103 lat. O śmierci poinformował jego syn, Michael.

"Z ogromnym smutkiem moi bracia i ja ogłaszamy, że Kirk Douglas opuścił nas dzisiaj (w środę - dop. red.) w wieku 103 lat" - napisał Michael Douglas w oświadczeniu dla prasy. "Dla świata był legendą, aktorem ze złotej ery filmów (...). Ale dla moich braci i dla mnie był przede wszystkim tatą. Dla Catherine (Zety-Jones) cudownym teściem, dla wnuków i prawnuków kochającym dziadkiem, a dla swojej żony Anne, wspaniałym mężem".

Dorastał w rodzinie rosyjskich emigrantów. Herszel i Bryna pochodzili dokładnie z Czausów. W 1908 roku osiedlili się w Amsterdamie, w stanie Nowy Jork. Obydwoje byli analfabetami, nie umieli dobrze mówić po angielsku i żyli w ubóstwie. Po 8 latach w Stanach urodził im się syn – Issur Danielovitch, tak przyszły aktor miał wpisane w akcie urodzenia. Dopiero po latach, gdy zaciągnie się do armii podczas drugiej wojny światowej, zmieni nazwisko na Kirk Douglas.

– Mój ojciec, który był handlarzem koni w Rosji, kupił sobie konia i przyczepkę i stał się śmieciarzem. Kupował stare gałgany, kawałki metalu, różne śmieci za drobne dolary. Nawet na Eagle Street, najbiedniejszej części miasta, ojciec dzierżył najgorszy zawód. A ja byłem synem śmieciarza – wspominał Douglas w wydanej w 1988 roku autobiografii.

Aktor wyznał w książce, że życie u boku sióstr nie należało do najwygodniejszych, więc robił wszystko, by się wyrwać z domu. Pracował w młynie, a za zarobione drobne mógł kupić jedynie chleb i mleko. Przykładał się za to do nauki. W liceum już wiedział, że chce zostać profesjonalnym aktorem. Gdy skończył szkołę, wiedział, że musi iść na studia. Nie miał jednak kompletnie pieniędzy, by zapisać się na uczelnię. Kirk poszedł więc sam do dziekana St. Lawrence University, pokazał mu listę jego licealnych osiągnięć i poprosił bez wahania o stypendium. Gdyby nie ten dziekan, pewnie moglibyśmy nigdy nie zobaczyć Douglasa na wielkiej scenie. Pomógł chłopakowi i dał dodatkową pracę.

Młody Kirk był tak zaangażowany w budowanie swojej kariery, że szybko zauważyli to cenieni filmowcy. Dostał stypendium, możliwość uczestniczenia w wielu warsztatach – tak trafił na słynną Lauren Bacall, która miała ogromny wpływ na jego filmową karierę. Bacall i Douglas spotykali się, aktorka często pomagała przyjacielowi – m.in. wtedy, gdy trafił na jedną noc do więzienia, bo nie miał pieniędzy ani miejsca do przenocowania. Kirk dosłownie zaczynał od zera. Niesamowite jak daleko zaszedł, dzięki determinacji.

Trudno o lepszą historię, która byłaby kwintesencją "amerykańskiego snu”. Nie miał nic, a po latach był już na językach wszystkich i zdobywał nagrodę za nagrodą. Zanim jednak został znanym aktorem, był przede wszystkim mężem (z Dianą Dill rozwiódł się w 1951 roku), ojcem (miał z Dianą dwóch synów) i żołnierzem. Po powrocie z frontu zaczął udzielać się w przemyśle rozrywkowym.

W 1946 debiutował w filmie "Dziwna miłość Marthy Ivers”. Przez 60 lat wystąpił w 83 filmach i 9 sztukach. Przez wiele lat przyjaźnił się z amerykańskim aktorem filmowym, Burtem Lancasterem, z którym zagrał w sześciu filmach: "I Walk Alone” (1948), "Pojedynek w Corralu O.K.” (1957), "Uczeń diabła” (1959), "Siedem dni w maju” (1964), "Zwycięstwo nad Entebbe” (1976) i "Twardziele” (1986).

Był trzykrotnie nominowany do Oscara. Otrzymał statuetkę w 1996 roku za całkokształt twórczości.

** był, jest i będzie Wielki zawsze,,,,,

pozdro,,,,

https://film.wp.pl/kirk-douglas-nie-zyje-mial-103-lata-6329144450988161a

Erja Lyytinen - Crossroads , Husum ,
 

 
Podróż przez Wszechświat,

mimo ze nie wymieniamy poglądów między sobą, to lubię z Wami,
zaglądać w czeluści kosmosu, bo oglądane animacje są tylko,
pożywką dla Naszej wyobraźni i indywidualnej wizji Naszego,
wszechświata, który nigdy do końca nie da Nam się poznać,

ale to, w tym wszystkim jest najpiękniejsze, na tym polega jego,
niezgłębiona wielkość, będziemy musieli tak trwać w tej niewiedzy,
do naszych dni ostatnich, istnieje jeszcze jedna możliwość, ale,
to już wszystko po za Naszym jestestwem, wszystko na tym świecie,

może być możliwe,
i realne, ale w innym,
nie dostępnym wymiarze,
bo kto by tyle materii,

marnował na jeden byt?,
tylko logika bytu,
może to potwierdzić,
ale w innych wymiarach,

i innym czasie jego wymierności,,,,

pozdro,

Big Mike & The Booty Papas - I'll Take Care Of You,
 

 
Main Street Blues - Tin Pan Alley,

zastawialiście się czasem nad wartością chwili w życiu,
jak zmienia ona wartości Wasze wraz z wiekiem, kiedy czas,
jest miły kiedy go pragniemy, ale czasem staje się obojętny
chwile stają się męczące i staje się to, co powszednieje,

staje się koniecznością nieodpartą, ale nabiera innych,
wartości, zapominamy za czym pędziliśmy, co było drogie,
jakby świat stygł z emocji, ale pojawiają się inne chwile,
takie wysublimowane w całokształcie, tylko Nasze!, wtedy,

nikogo nie pragniemy obok, we dwoje jest ciasno wokół,
na początku to Nas samych dziwi,smakujemy obcować samotność
pojawia się doświadczenie w tym wysublimowaniu, staje się,
to nieodzowne w bytowaniu innym, Naszym, ale nigdy nie,

potrafimy rozstać się z dźwiękiem, muzyką i barwą samotni,
która jest Naszą tęczą wszechobecną, to wodospad grymasów,
zapamiętanych i przeżywanych na nowo w innej przestrzeni,
ale tylko Naszej, praktycznie każda chwila tętni życiem,

niedokończone frazy kończymy,
definitywnie po analizie,
czasu który wraca na chwilę,
jak oglądane pejzaże pamięci,,,

samotnia w sumie jest gwarna,
w Naszej pamięci są wszyscy,
nawet zapomniani w niesmaku,
wszyscy wznosimy radosny,

toast życia,,,,

pozdro,,,,,

Melvin Taylor - Blue Jeans Blues,
 

 
Buck69 - No Medicine Like The Blues,

obserwują w pełni groteskową sceną polityczną naszego rozbebeszonego,
kraju, trudno być pod przekonaniem, że wszyscy chcą jego stabilnego,
dobra, to wszystko co dla obywatela jest istotne, dla polityków jest,
wręcz obiektem pogardy, polityczna orkiestra nie gra pod ugory kraju,

przyświeca im inny cel, tylko trudno w tej mgle snutych podejrzeń,
zobaczyć czym owijają swoje poglądy i komu one służą, czas Dudy,
wreszcie się skończy, nikt mu źle nie życzy, ale jest tyle zawodów,
a on przyspawał się do Korony Polskiej, szlachcic na pół łyka z łyka,

nie jest trudno z pozycji obywatelskiej ocenić jego postawę, tym,
bardziej kiedy zna się podobne stanowiska historycznie, pomijam tu,
opinie starszych polaków w tej materii, trzeba będzie zabawić się,
satyrą aby być szybciej trawiony publicznie, jedyne wyjście,

ale pod warunkiem, jak znajdę czas na takie zabawy w tym roku,
a wybory mamy praktycznie za pasem, a z przyszłymi wyborami to,
już robi się nieciekawie, z wielu powodów, teraz nie będę pisał,
o tym, ale w najbliższych dniach uwypuklę to na przykładach,

pozdro,,,,,,

Blues Cousins - The Dream # Jiffs Mixes,
 

 
Ważne doniesienia z Chin. Lekarze ze szpitala w Wuhan poinformowali, że kobiety w ciąży zakażone koronawirusem 2019-nCoV mogą go przenosić na swoje dzieci. Do pierwszej takiej sytuacji miało dojść kilka dni temu.

Koronawirusem w Chinach zarażonych jest już około 25 tys. osób. Przypadków, w których chora matka rodzi dziecko, było już wiele, ale w żadnej z tych sytuacji nie stwierdzono, by noworodek został zainfekowany koronawirusem. Pierwsza taka sytuacja miała teraz miejsce w szpitalu dziecięcym w mieście Wuhan.

Telewizja CCTV poinformowała, że do zdarzenia doszło 2 lutego. Zakażenie patogenem stwierdzono u dziecka już 30 godzin po porodzie.

"U noworodka stwierdzono zapalenie płuc oraz spłycenie oddechu, ale według lekarza szpitala w Wuhan jest on w stanie stabilnym" - podaje RMF FM.

**teraz jak widzimy mikroby są zawistne o życie, ich sama obecność w innym ciele, to nie skrywana radocha, ale
dla Nas, to po prostu - nieopisana tragedia,,,,,

pozdro,,,,,

https://wiadomosci.wp.pl/matka-w-ciazy-zarazila-dziecko-koronawirusem-to-pierwszy-taki-przypadek-6475409778055297a

Twelve Bar Blues Band - Marian,
 

 
Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Na rekordowo niskim poziomie utrzymują się od 59 miesięcy. Dla spłacających kredyty to duża oszczędność. Zupełnie inaczej wygląda to z perspektywy oszczędzających.

Dobiegło końca dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Po raz kolejny nie zdecydowała się na zmianę stawek oprocentowania. Główna stopa procentowa pozostała na rekordowo niskim poziomie 1,5 proc. Taki stan utrzymuje się od marca 2015 roku.

Utrzymanie dotychczasowych stawek oznacza, że raty kredytów powinny pozostać niskie. To oznacza spore oszczędności dla spłacających kredyty i pożyczki.

Jednocześnie oszczędzający na lokatach nie mogą liczyć na większe odsetki, a te są bardzo niskie. Biorąc pod uwagę wysoką inflację, realnie oszczędzanie na koncie w banku praktycznie przestało się opłacać.

Na lokacie nie zarobisz,,,,!,

- Tak źle jeszcze nie było - komentuje sytuację oszczędzających Jarosław Sadowski. Ekspert Expandera zauważa, że według najnowszych danych NBP w przypadku wpłat dokonywanych przez firmy, średnie oprocentowanie depozytów w banku po raz pierwszy w historii spadło poniżej psychologicznej granicy 1 proc.

Z wyliczeń Expandera wynika, że grudniowa zmiana oferty spowodowała najmocniejszy spadek od marca 2015 roku. Bardzo pogorszyło się również oprocentowanie dla zwykłych klientów. Tu średnia stawka spadła z 1,31 proc. do 1,21 proc. i ustanowiła nowe historyczne minimum.

Z komentarzy ekonomistów wynika, że na podwyżkę stóp procentowych przez NBP, która mogłaby sprawić, że oferta oprocentowania lokat w bankach byłaby lepsza, raczej nie ma co liczyć. Spodziewają się, że stanowisko szefa NBP i przewodniczącego RPP nie ulegnie zmianie, czyli dalej będzie przekonywał o braku potrzeby zmian stóp procentowych. Mimo że pojawiają się wnioski zarówno o obniżkę jak i podwyżkę.

pozdro,,,,,,,

https://www.money.pl/banki/stopy-procentowe-bez-zmian-depozyty-w-bankach-oprocentowane-najnizej-w-historii-6475356633007745a.html

Twelve Bar Blues Band - Life Is Hard,
Twelve Bar Blues Band - You Gonna Need My Help,
 

 
250 osób – tyle zdaniem prokuratury miał oszukać szef firmy windykacyjnej z Wrocławia. Mariusz P. został aresztowany, sąd ustalił kaucję na pół miliona złotych. Prokuratura podkreśla, że liczba oszukanych osób może być znacznie większa.

Prezes firmy windykacyjnej aresztowany!,

Prokuratura postawiła zarzuty prezesowi wrocławskiej firmy windykacyjnej. Mariusz P. miał w ramach spółki E-Kancelaria S.A. oszukać klientów na około 14 milionów złotych. Firma oferowała obligacje - w ten sposób ludzie inwestowali w nią licząc na wysokie zyski, znacznie wyższe niż w przypadku chociażby lokat bankowych. Spółka utajała jednak rzeczywistą sytuację finansową, w jakiej się znajduje. Oszustwo miało polegać na przekonywaniu nabywców obligacji, że inwestują w świetnie prosperujące na rynku przedsiębiorstwo.

Bankructwo E-Kancelaria S.A.!,

W międzyczasie firma ogłosiła bankructwo, a klienci nie odzyskali pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się już w 2015 roku, jednak dopiero w ostatnim czasie doszło do aresztowania Mariusza P. Prezes E-Kancelarii S.A. to pierwszy podejrzany w sprawie. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań, podejrzewa również, że ilość i suma oszukanych osób jest wyższa.

E-Kancelaria S.A. działała w tej samej branży, co GetBack. Obligacje często kupowali ludzie starsi, którzy myśleli, że ryzyko jest podobne, co w przypadku obligacji Skarbu Państwa. Klienci podpisywali wprawdzie specjalny

dokument o ryzyku, ale przekonywano ich, że jest to tylko formalność. Klienci nie byli doinformowani w kwestii ryzyka i różnic pomiędzy lokatami bankowymi, a obligacjami. Najprawdopodobniej działanie E-Kancelaria

S.A. polegało na missellingu, czyli sprzedaży usług lub produktów nieodpowiadających potrzebom klientów, popularnym w branży ubezpieczeniowej i finansowej.

** najbardziej groźne zwierzęta okazują litość zupełnie
nie spodziewaną, ale nie tyczy to istot wyższych, czyli Nas, najbardziej podłych padlinożerców na naszym globie,
jedynie delfiny nie dają się wciągnąć w Nasze gierki, nie
twierdzę ze wszyscy ludzie to padlina, ale miarka ohydztw
powoli doszła już do zenitu!,,,,

pozdro,,,,,

https://wroclaw.wp.pl/wroclaw-oszustwo-na-14-milionow-zlotych-prokuratura-nie-ma-watpliwosci-6475177661130881a

Daniel Castro - I'll Play The Blues For You,
 

 
Naukowcy z Doherty Institute w Australii z powodzeniem wyhodowali wirusa 2019-nCoV. Dokonali tego na podstawie próbki od zakażonego. Ma to pozwolić na lepszą walkę z epidemią. "To przełom" - podkreślają eksperci.

Australijscy naukowcy z powodzeniem wyhodowali koronawirusa. Dokonali tego specjaliści z Doherty Institute w Melbourne. Zrobili to jako pierwsi poza Azją. Wcześniej tej sztuki dokonał zespół z Uniwersytetu w Hongkongu. Próbkę dostali od zakażonego pacjenta, którą dostarczono w piątek. Sukces ekspertów ma pomóc w walce z wirusem 2019-nCoV. Dotychczas zginęły 133 osoby, a ponad 6 tys. zostało zarażonych.

- To znaczący przełom, ponieważ pozwoli na dokładne badanie i diagnozowanie wirusa na całym świecie - przekonuje dr Julian Druce. - Chińscy urzędnicy wypuścili sekwencję genomu nowego koronawirusa, co jest bardzo pomocne w diagnozie, jednak posiadanie prawdziwego wirusa oznacza, że mamy teraz możliwość faktycznej weryfikacji wszystkich metod analizy oraz porównanie ich czułości i specyfiki, co będzie kluczową zmianą dla diagnostyki - dodał.

pozdro,,,,,

https://wiadomosci.wp.pl/australijscy-naukowcy-wyhodowali-koronawirusa-z-chin-odtworzyli-go-pierwsi-poza-azja-6473049172039297a

Mystery Train - Love Is Rough Business,
 

 
Waldemar Kraska poinformował, że zakończono badanie 30 osób, które wróciły z Chin. W żadnym przypadku nie stwierdzono koronawirusa. Pacjenci pozostaną we wrocławskim szpitalu. Pod koniec tygodnia badanie będzie ponowione.

Koronawirus w Polsce? "Pacjenci nie są nosicielami",

30 osób, w tym 8 dzieci, w niedzielę w nocy trafiło do Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Z powodów bezpieczeństwa zostali odizolowani. Następnie Polaków poddano badaniom na obecność koronawirusa z Chin. Pobrano od nich materiał do badań laboratoryjnych. Właśnie ujawniono wyniki.

- Wczoraj zakończono badania materiału od 30 pacjentów. W żadnym nie stwierdzono koronawirusa. Pacjenci nie są nosicielami. Są informowani o wynikach. W dalszym ciągu pozostaną pod opieką wrocławskiego szpitala. W tej chwili ich stan jest dobry, nie ma sygnałów, że wykazują objawy infekcji. Pod koniec tygodnia będzie przeprowadzone ponowne badanie - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

*** takich informacji można słuchać codziennie zupełnie
nie nudzą, ale jak poprawiają humor!,

pozdro,,,,,,

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-ministerstwo-zdrowia-zabralo-glos-ws-polakow-wracajacych-z-wuhan-6475325907290241a

Blues Delight - Slightly Hung Over,
 

 
Mieszkańcy Suwalszczyzny widzą coraz więcej żurawi. - To niespotykane o tej porze - mówi Wojciech Misiukiewcz z Wigierskiego Parku Narodowego. Pojawiły się również gęsi. Ptaki przyleciały minimum o miesiąc wcześniej.

- Na Suwalszczyźnie one są zwykłe w marcu, nawet w kwietniu. Zdarzało się, że były pod koniec lutego. Teraz są miesiąc wcześniej, bo to pierwszy przypadek, że nie ma zimy - dodaje Teresa Świerubska, dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

**trudno podejrzewać delikatne ptaki o systemowy spisek
widocznie tak musi być, Nasze dziwienie się powinno Nas
jedynie cieszyć, po prostu ptaki maja swoją wiedzę i kontakt z naturą, a gdziesz Nam do tej wiedzy!,

pozdro,,,,,,

https://wiadomosci.wp.pl/kolejne-zurawie-i-gesi-na-podlasiu-zwiastun-wiosny-na-polskim-biegunie-zimna-6475050930624642a

The Nortons - Married To The Blues,
 

 
Policja poszukuje 16-letniej Kingi Ryter z Libiąża pod Chrzanowem w woj. małopolskim. Dziewczyna przed weekendem wyszła z domu i do tej pory nie skontaktowała się z bliskimi.

Nastolatka ostatni raz widziana była w piątek - 31 stycznia. To wtedy 16-latka wyszła z domu. Dziewczyna nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi przez weekend ani w poniedziałek rano. Stąd decyzja rodziny i małopolskiej policji ws. apelu o pomoc w odnalezieniu uczennicy oraz informacja o poszukiwaniach.

Kinga Ryter jest szczupłej budowy ciała. Ma ok. 160 cm wzrostu i proste czarne włosy do ramion.

W dniu zaginięcia ubrana była w czarną kurtkę z kapturem. Miała białe adidasy i czapkę w kolorze granatowym. Dziewczyna może także posiadać przy sobie czarny plecak.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej, proszone są o kontakt:
- z komisariatem w Libiążu (tel. 32 627 71 97),
- komendą w Chrzanowie (tel. 32 62 46 200),
- albo najbliższą jednostką policji (tel. 997 i 112).

*** bystre i spostrzegawcze społeczeństwo niech okaże sw bystrość w poszukiwaniach i pomóżmy najbliższym w poszukiwaniach, to Nasz obowiązek!,

pozdro,,,,,,

https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-16-latka-z-libiaza-poszukiwania-kingi-ryter-6474685939599489a

Waiting for the Night to Turn Blue,
 

 
Pogoda przypomni nam, że luty to miesiąc zimowy. Synoptycy ostrzegają przed bardzo intensywnymi opadami w południowej i południowo-wschodniej Polsce. Na zachodzie i w centrum musimy być przygotowani na silne porywy wiatru.

Polska znajduje się w zasięgu rozległego niżu znad północno-zachodniej Rosji oraz niżu nad Węgrami. Nad naszymi głowami przemieszczać będzie się aktywny front chłodny, który w całym kraju przyniesie sporo chmur i opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach opady samego śniegu - informują w ostrzeżeniu dla Wirtualnej Polski synoptycy Biura Prognoz Cumulus.

Także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu na Dolnym Śląsku oraz intensywnym deszczem w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Lokalnie mogą wystąpić śnieżyce. We wtorek i środę będzie też wyraźnie chłodniej.

pozdro,,,,,

https://wiadomosci.wp.pl/pogoda-gwaltowna-zmiana-i-alerty-imgw-6474918407616641a

Tony Tucker - Stone Blue Crazy,
 

 
Z doniesień mediów wynika, że korekty obejmą m.in. wygląd orła; możliwe też, że w herbie pojawi się krzyż. Co na to Marek Sawicki (PSL)?.

- To próba uczynienia własnego godła, na własną modłę. Każda władza powinna działać w granicach prawa, tak wielkie zmiany powinny podlegać Konstytucji. Zaskoczenie, ale patrząc na pomysły władzy - różnych rzeczy można się

spodziewać. Dobrze, że nie rezygnują z orła lub nie zmieniają jego kształtu - ironizował w programie "Tłit". Skomentował też pomysł własnej flagi dla Andrzeja Dudy.
- Wicepremier Gliński bardzo się nudzi. Zamiast wykonywać

obowiązki, nosi się z pomysłami, jak podlizać się szefowi z Nowogrodzkiej czy przyszłemu prezydentowi - stwierdził Sawicki.

** na takie pomysły są inne bardziej trafne określenia,
bardziej dosadne, w tych sprawach człowiekowi trudno utrzymać dystans kulturalnej wypowiedzi, bo człeka szarpią zupełnie inne światy słowne,,,

co na to uszczęśliwiany Naród?,,,

pozdro,,,,,

https://wp.pl/ministerstwo-kultury-chce-zmian-w-godle-marek-sawicki-kpi-6475008744085121v

Blues & Feelings - 10 Magic Slow Blues. Vol.22,
 

 
Emotional Blues Music - Youness Jabbari - Vol9,

Od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości Polska traci pozycję w międzynarodowych porównaniach. W opublikowanym przez Economist Intelligence Unit indeksie demokracji Polska spadła na 57. miejsce, najgorsze w kilkunastoletniej historii tego zestawienia. Polska po raz pierwszy znalazła się za Węgrami.

** jak by nie brać tej informacji do czachy, to coś jest, nie tak z Nami!, znamy wszystkie jednostki od harmoszki propagandowej, i grają sobie dalej bez wzruszenia, kiedyś inny system pogrywał z ludem, jak skończył nie trzeba zaglądać do kart historii,,,,,a historia kroczy śmiało,
w Naszą stronę,,,,,,

pozdro,,,,,,

Blues & Feelings ~10 Magic Slow Blues. Vol. 13,
 

 
Buck69 - No Medicine Like The Blues,

nareszcie spadł długo oczekiwany biały kumpel pod stopy i leży,
całkiem swobodnie, ale widać że nie sprzyjającej aury do dłuższego,
pobytu, pomarszczył się kwaśno, mimo że nadeszła pomoc z góry,
zasila go dalej masa płatków, to na pewno na pożegnanie, chyba,

pójdę go pożegnać czule, można powiedzieć dwie tęsknoty w ostatnich,
kontaktach osobistych, gdyby było więcej czasu byśmy powspominali,
wspólne białe chwile, a było ich mnóstwo!, a tu spadł na pożegnanie,
to onieśmiela okrutnie, jak tu okazać mu ciepło wspomnieniowe?,

kiedy to powoduje tragedię przyjacielską, nawet chwilowe branie,
w dłoń zamienia na załzawioną, a nie to było moim pragnieniem,
muszę zmienić narrację sytuacyjną zdarzenia, bo w innym wypadku,
klops totalny, przecież nie będę tak przedsiębiorczy i nie organizował

chłodni na tak delikatne spotkanie z białym puchem zalegającym,
w mojej pamięci i to dalekiej, ale to domena młodości, istnego,
białego szaleństwa, praktycznie garść białego puchu a dawała mnóstwo,
uciech i praktycznych zbaw na cały dzień, a jakie budowle powstały,

tu fantazja nie miała granic, nie pamiętam najmniejszych przykrości,
związanych z białym puchem, lawin na mazurach nie doświadczano,
pijanych bałwanów nikt nie spotkał, jedyna wada białego puchu,
to milczenie, a może ja nie dokładnie słuchałem jego zimowego,

szeptu?,,,,

kto to wie, kto będzie powoływał,
jakiekolwiek komisje do zbadania,
tej wielce milczącej sprawy natury,
trzeba to odłożyć do jej powrotu,

pozdro,,,,,

Barry Darnell - Tore My Heart - Jiffs Mixes,
 

 
po fascynacjach przestrzenią kosmiczną czas na zainteresowanie
Naszym globem, bo często daje znać, że powinniśmy się obawiać,
o Nasz żywot, technika nic nie wskóra i nie pomoże, kiedy do,
głosu dojdą siły ziemskie nie znające litości, nad żadnym,

okruchem żywota, nie bierzcie mnie czarnego jasnowidza, nie o,
to chodzi, zresztą ten dokument Wam wszystko wyjaśni doskonale

pozdro,,,,,,

Co jeśli pod wodą wybuchnie największy wulkan na planecie?,

Blues-rock favorites, compilation of 8 songs- Part 6,
 

 
Susza, która już panuje w Polsce, może być najbardziej dotkliwa od 50 lat. - Możemy mieć suszę najsilniejszą w porównaniu z ostatnim pięćdziesięcioleciem - alarmuje szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

O najnowszych prognozach dotyczących suszy minister mówił na antenie Radia Plus. - Biorąc pod uwagę, to co się w ostatnim roku działo w Polsce, jeśli chodzi o poziomy wód i katastrofalnie niski stan wody odnotowany na Wiśle, czyli 33 cm, musimy naprawdę przygotować się pod kątem suszy - ostrzegał Marek Gróbarczyk.

Dodał, że wszystko wskazuje na to, że czeka nas sucha wiosna z małą sumą opadów, nawet jeśli w ciągu roku suma się zrównoważy.

Minister zapowiadał również programy dla osób prywatnych. Chodzi o dofinansowanie budowy własnych studni głębinowych przy domach oraz prac melioracyjnych dla rolników.

pozdro,,,,,,

https://wiadomosci.wp.pl/susza-w-polsce-moze-byc-katastrofalna-ostrzezenie-ministra-6474661847737985a

Hubert Sumlin & Mighty Sam McClain - A soul that's been abused,
 

 
wystarczy się przyjrzeć tej imprezie i ma się dosyć wszystkiego,
a biorąc pod uwagę program oferowany widzom, zawsze jest po za skalą,
wszelkich wartości, najlepiej pójść sobie na spacer z własnymi,
myślami, muzyka natury wyostrzy Nam spojrzenie na siebie od wewnątrz,

pozdro,,,,,,

Mighty Sam McClain - I'm Tired of These Blues,
 

 
Objawy zakażenia nowym koronawirusem obejmują gorączkę, kaszel oraz duszności. Potwierdzono transmisję wirusa z człowieka na człowieka. Od 31 grudnia 2019 r. do 2 lutego 2020 r. odnotowano w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego – podał w niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny.

# W tym czasie w sumie odnotowano 14564 laboratoryjnie potwierdzone przypadki zakażeń 2019-nCoV.

# Zmarło 305 osób, co oznacza, że śmiertelność wynosi ok. 2,1 proc.

# W komunikacie GIS wskazano, że spośród 305 przypadków śmiertelnych, 304 odnotowano w Chinach. Jeden śmiertelny przypadek dotyczy Filipin.

294 spośród 304 zgonów odnotowano w prowincji Hubei,
dwa w prowincji Heilongjiang,
jeden w prowincji Hebei,
dwa w prowincji Henan,
jeden w prowincji Hainan,
jeden w prowincji Sichuan,
jeden w prowincji Chongqing,
jeden w Szanghaju,
i jeden w Pekinie.

Spośród 14,5 tys. zakażeń 14407 zarejestrowano w Chinach,
w tym w Hongu Kong i Makau.

Pozostałe przypadki obejmują:
Tajwan (11),
Tajlandię (19),
Australię (12),
Malezję (8),
Singapur (18),
Francję (6),
Japonię (20),
Koreę Południową (15),
USA (8),
Wietnam (7),
Kanadę (4),
Nepal (1),
Sri Lankę (1),
Kambodżę (1),
Niemcy (8),
Zjednoczone Emiraty Arabskie (5),
Filipiny (2),
Indie (2),
Finlandię (1),
Włochy (2),
Wielką Brytanię (2),
Rosję (2),
Hiszpanię (1),
Szwecję (1).

Jak dotąd na terenie UE/EOG odnotowano 21 przypadków:
Francja (6),
Niemcy (8),
Włochy (2),
Wielka Brytania (2),
Finlandia (1),
Szwecja (1),
Hiszpania (1).

GIS przypomina, że aby ograniczyć epidemię, chińskie władze wdrożyły szereg nadzwyczajnych środków, takich jak odwołanie obchodów Nowego Roku Księżycowego oraz zamknięcie kin i parków rozrywki. Ponadto został zawieszony transport publiczny, lotnisko Wuhan Tianhe zostało zamknięte 23 stycznia, a rygorystyczne kontrole wyjazdowe zostały wprowadzone w wielu dużych miastach w prowincji Hubei.

# Ambasada Chin w Polsce odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa i dziękuje rządowi RP. "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie".
# Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin i krajów Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły rejsy do Chin.

pozdro,,,,,,

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-21-przypadkow-koronawirusa-2019-ncov-w-krajach-ueeog/s22fmgw

Blues Mobile Band - I Live You Baby,
 

 
Big Ed Sullivan - Don't Wanna Sleep,

życzę miłego wieczoru i udanego poniedziałku jak zwykle,
bo inaczej być nie może, trochę pogody pozytywnej,
na dobre samopoczucie na Nowy tydzień,,,,,,

pozdro,,,,,

The Buddaheads - Mountain Of Blues,
 

 
człowiek to dość stabilna jednostka do czasu,
aż znajdzie się w środowisku gdzie inni chcą,
zaznaczyć swoje istnienie dla innych, to bardzo,
dobrze!, bo skąd inni mają wiedzieć, że istnieje?,

naciskanie guzika bezmyślności nie świadczy,
w sumie o niczym pozytywnym, wręcz uodparnia,
innych na ich czyny, staje się to nudne,
bo w całym ciągu zdarzeń wymuszonych siłą,

ale nie logiką czynu podkreśla własny swąd,
obrzydzenia do innych, całkiem inni niż Oni,
ale po wiekach tych skłonności wśród ludu,
można nabyć obojętności do takich czynów,

pozbyć się kontaktów z takim łajnem,
aby potem przy byle okazji omijać to,
wielkim łukiem i nawet nie wspomnieć,
słowem,,,,,,,

tego uczy praktyka życiowa,,,,,

,,,,,wiele osób ostrzegało mnie,
przed tym, co mnie tu spotyka,
notorycznie,,,,

pozdro,,,,,,

Epi K. Paradox - Love Is A Losing Game,