• Wpisów: 22517
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis: 5 dni temu, 17:53
  • Licznik odwiedzin: 1 526 198 / 4323 dni
 
orionblues
 
W miejscowości Ploermel, w Bretanii, grupa anarchistów oblepiła pomnik papieża Polaka Jana Pawła II papierem toaletowym i przyczepiła do niego nadmuchane prezerwatywy.

W tak ohydny sposób anarchiści protestują przeciwko wizycie we Francji obecnego papieża Benedykta XVI, która rozpoczeła się w piątek.

Każdemu wierzącemu Polakowi serce krwawi na widok tego, co zrobili francuscy anarchiści.

Otóż pomnik JPII w bretońskim miasteczku stał się tak popularnym celem ataków "hołoty", że obecnie pilnuje go... 67 kamer.
Miejscowość jest najlepiej monitorowanym miejscem we Francji, co jednak nie zapobiegło toaletowo-kondomowej "profanacji".

,,Pomnik w Ploermel jest dla nas obrazą nie tylko dlatego, że został zbudowany z publicznych pieniędzy, ale także dlatego, że znajduje się na terenie publicznym. Co gorsza, poprzedni burmistrz Ploermel posunął się do wprowadzenia nadzoru kamer wideo nad swoją zabawką z brązu, chyba po to, by pokazać, że Bóg ma wszystko na oku''.

,,Gdy prezydent Sarkozy oświadcza, że lepiej, że nauczanie o wartościach w szkołach powinien prowadzić ksiądz, a nie nauczyciel, gdy premier Fillon umizguje się do kardynała Andre XXIII, gdy w Lourdes prowadzona jest debata o życiu na emeryturze.
Papież Benedykt XVI zjawia się we Francji, by świętować 150 rocznicę ukazania się Bernadette Soubirous, rzekomej dziewicy Maryi i by zalewać nas swoją śmieszną i zabójczą dla wolności propagandą''.

W obliczu ofensywy religijnej, która płynie od księży, imamów, rabinów i wszelkich guru – nie pozostaniemy bierni, gdyż chcemy żyć wolni!

To są ich argumenty, z którymi ja osobiście się nie zgadzam, nie jest cywilizowana forma roszczenia swoich praw obywatelskich. Jest to obraz niskiej kultury i wręcz barbarzyńskie działanie znane z historii, ale nawet oni kiedyś szanowali regionalne religie.

Bezmyślność głupota, pospolita chamota, tym bardziej, że to francuzi sami postawili ten pomnik, a nie siły obce lub klerykalne.

Wstyd mi za francuzów, a tak dobrze ich znam, tak przynajmniej myślałem.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi orionblues mogą komentować ten wpis.