• Wpisów: 22278
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis: wczoraj, 09:45
  • Licznik odwiedzin: 1 509 122 / 4230 dni
 
orionblues
 
W Chinach wybudowano rekordowy hotel. Tym razem nie chodzi jednak o wysokość ani o wyjątkową architekturę , tylko o szybkość powstania konstrukcji.

15 – piętrowy gmach wzniesiono w 6 dni!

Tak wydajni mogą być chyba tylko Chińczycy. The New Ark Hotel znajduje się w Changsha, stolicy prowincji Hunan. Na zewnątrz niczym specjalnym się nie wyróżnia, wygląda jak zwyczajny wieżowiec.

W sumie liczy 16 kondygnacji, bo trzeba doliczyć jeszcze jedną, podziemną. Niezwykłe jest to, że od momentu pojawienia się robotników na placu budowy do zakończenia prac minęło tylko 136 godzin.

Przez pierwsze 46 układano szkielet konstrukcji, pozostałe 90 poświęcono wykonaniu elewacji i urządzeniu wnętrz. Na dachu zaplanowano lądowisko dla helikopterów.


Deweloper, Broad Sustainable Building zapewnia, że hotel wykonano z konstrukcji zdolnej wytrzymać 9-stopniowe trzęsienie ziemi, z izolacją cieplną i technologią tłumienia hałasów.

Cały budynek wzniesiono z prefabrykatów,a Z budowy wywieziono odpady, których waga wynosiła zaledwie 1 proc. masy materiałów wykorzystanych do konstrukcji,,,,,,,,,

pozdro,,,,

dom.wp.pl/(…)1215.html…

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi orionblues mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego