• Wpisów: 22202
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis: 1 godzinę temu
  • Licznik odwiedzin: 1 475 120 / 4201 dni
 
orionblues
 
5. Zapadlisko w centrum miasta, Gwatemala

W czerwcu bieżącego roku, w centrum Gwatemali pojawiła się olbrzymia dziura. Spowodowały ją osunięcia ziemi po przejściu burzy tropikalnej Agatha. Zginęła wówczas jedna osoba. Dziura ma ponad 60 metrów głębokości, ok. 30 metrów średnicy i pochłonęła 3 piętrowy budynek. W 2007 roku w tej samej okolicy powstało podobne zapadlisko. Zginęły wtedy trzy osoby.


6. Chand Baori, Indie

W indyjskim stanie Radżastan znajduje się nietypowa studnia Chand Baori. Powstała w IX wieku i zapobiegała wyparowywaniu wody w upalne dni. Składa się z 3500 wąskich stopni, ma 13 pięter i 30 m głębokości. Według legendy w jedną noc wybudowały ją duchy. Naprzeciwko Chand Baori znajduje się świątynia Harshat Mata, bogini szczęścia.

7. Morning Glory Pool, USA

Jest to jeden z najbardziej znanych i najpiękniejszych basenów termalnych w parku Yellowstone. Niestety bezmyślnie wrzucane przez turystów monety, zagrażają bakteriom, którym basen zawdzięcza swoje unikatowe kolory. Aby się tu dostać, podróżni muszą odbyć długi spacer wzdłuż Geyser Basin, jednak wyjątkowość tego miejsca warta jest każdego wysiłku.

8. Kopalnia Mirny, Rosja

Ten zagadkowo wyglądający obiekt to Mirny - jedna z największych na świecie kopalni odkrywkowych (Rosja). Dziura ma 1200 metrów średnicy i 525 metrów głębokości. Żeby dostać się z powierzchni ziemi do najgłębszego punktu kopalni potrzeba aż dwóch godzin! Jest tak ogromna, że zassała do swojego wnętrza kilka helikopterów. Dziś strefa nad kopalnią jest niedostępna dla maszyn latających.

pozdro,,,,,

Creedence Clearwater Revival: Bad Moon Rising

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi orionblues mogą komentować ten wpis.