• Wpisów: 23134
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis: 2 dni temu, 13:08
  • Licznik odwiedzin: 1 630 029 / 4803 dni
 
orionblues
 
Służby meteorologiczne naszych zachodnich sąsiadów ostrzegają przed zbliżającym się orkanem. Niebezpiecznie będzie na drogach i torach kolejowych. Potężne podmuchy wiatru przyniesie po weekendzie niż "Sabina".

"Będzie niebezpiecznie" - ostrzegają Niemieckie Służby Meteorologiczne (DWD). Duże utrudnienia spodziewane są w regionalnych i międzymiastowych połączeniach kolejowych już w niedzielę wieczór, szczególnie w północnej i zachodniej części Niemiec.

"Podróżującym od niedzieli 9 lutego radzimy przełożyć podróż na inny dzień" - informuje koncern Deutsche Bahn. Ministerstwo edukacji Nadrenii Północnej-Westfalii i władze prywatnych szkół wskazują na możliwość odwołania zajęć w szkołach.

Gwałtowny orkan nadejdzie znad Atlantyku i w niedzielę w południe dotrze do północno-zachodnich krańców Niemiec. Nad Morzem Północnym spodziewane są powiewy wiatru z prędkością 120 km/h.

W godzinach popołudniowych w niedzielę silny wiatr dotrze na południe kraju. Wieczorem (z siłą do ponad 115 km/h) będzie na linii gór Eifel, Dolnego Renu i Kraju Saary, a w nocy także w Bawarii.

Orkan "Sabina" i 120 km/h,

Najbardziej niebezpiecznie w Niemczech będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek - ostrzegają meteorolodzy.

Wtedy do niżu dołączy chłodny front atmosferyczny. Nawet na nizinach porywy wiatru mogą osiągać ponad 100 km/h.

W górach wiatr będzie wiał z prędkością 120-150 km/h. Prognoza dla najwyższego szczytu gór Harz zapowiada nawet 175 km/h.

W wielu miejscach wichurze towarzyszyć będą ulewne deszcze i burze. Meteorolodzy ostrzegają przed powalonymi drzewami, spadającymi dachówkami i połamanymi gałęziami. Radzą, by zabezpieczyć wszystkie luźne przedmioty na zewnątrz.

Przewiduje się utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym w całym kraju. Deutsche Bahn już teraz przygotowuje się do ewentualnych napraw trakcji i oczyszczania torów.

pozdro,,,,,,

wiadomosci.wp.pl/pogoda-nadchodzi-potezny-orkan-…

Budka Suflera - Piąty bieg (Spodek 99),

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi orionblues mogą komentować ten wpis.