• Wpisów: 21662
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis: wczoraj, 16:55
  • Licznik odwiedzin: 873 274 / 3860 dni
 
orionblues
 
Po kilku latach planowania i projektowania ruszyła budowa nowego teleskopu. Instrument nazywa się Extremely Large Telescope, z ang. Ekstremalnie Duży Teleskop i będzie największym na świecie teleskopem optycznym.

Astronomowie chcą coraz lepiej poznawać otaczający nas wszechświat, jednak aby móc kontynuować badania, potrzebują do tego lepszych instrumentów. Już wkrótce dostaną w swe ręce największy na świecie optyczny teleskop, który nazywa się Extremely Large Telescope.

Właśnie rozpoczęła się budowa nowego instrumentu, który powstanie w Chile. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne budynku obserwatorium, w którym znajdzie się sprzęt, a ich zakończenie zaplanowano na 2024 rok. Potem rozpocznie się druga faza budowy oraz instalacji samego teleskopu, która potrwa kolejnych kilka lat.

*wszystko jest pozornie cacy, tylko co z zakłóceniami  obrazu przez atmosferę ziemską?, korekta tego problemu przez elektronikę nie rozwiąże tego problemu definitywnie,
tak samo jak zachmurzenie, wielkość teleskopu jest w sumie
bez znaczenia,,,przy tych problemach stałych i czysto ziemskich, dziwi mnie ta decyzja strasznie,,,,chyba że doradcą przy jego konstrukcji i lokalizacji był Nasz PiS,,,

pozdro,,,,

technowinki.onet.pl/(…)8n10jw…

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi orionblues mogą komentować ten wpis.