• Wpisów: 21388
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis: 2 dni temu, 23:31
  • Licznik odwiedzin: 852 840 / 3714 dni
 
orionblues
 
Wydawać by się mogło, że sprzedaż pociętych i usmażonych ziemniaków za kilka złotych to wystarczający zarobek. Tak jednak nie jest. W wielu miejscach kierownicy restauracji chcą zarobić jeszcze więcej, więc stosują niezbyt uczciwe praktyki.

Byli pracownicy McDonald's wylali swoje żale w sieci. Na Reddicie podzielili się ze światem swoimi "grzechami" z czasów, gdy pracowali w popularnej sieci.

- Gdy pracowałem w McDonald's kierownik uczył mnie zaginać dno pudełka na frytki w taki sposób, by mieściło się w nim mniej jedzenia, ale by wyglądało na pełne - napisał na forum użytkownik Experimental bunny.

Zdarzają się też wpadki. Ten sam internauta dodał, że został raz przyłapany przez klienta. Ten wysypał frytki na tacę i samodzielnie wypełnił nimi kartonik. Okazało się, że jest tam tylko połowa prawidłowej porcji frytek.

Wielu byłych pracowników żaliło się na tego typu praktyki. Napisali, że zostali zwolnieni za to, że nie chcieli stosować sztuczek pozwalających na zmniejszanie porcji. Większość z nich pracowała w restauracjach w USA.

Pracownicy ujawnili też, jak sieć może oszukiwać na napojach. Niezbędnych składnikiem do tego procederu jest według nich lód. Kierownicy restauracji, którzy chcą, by zysk był jak największy, wypełniają nim napoje nawet do połowy, bo lód jest od nich o wiele tańszy.

Zrobiłem kiedyś mały eksperyment. Okazało się, że ilość coli w dużym kubku z wsypanym lodem to tyle, ile wchodzi do średniego kubka bez lodu - napisał użytkownik Freed.

Tego typu "oszczędności" niekoniecznie muszą być stosowane we wszystkich lokalach. Przedstawiciele brytyjskiego McDonald's zostali spytani przez dziennikarzy "Daily Record", czy doniesienia są prawdziwe, jednak światowy gigant odmówił komentarza.

pozdro,,,, i smacznego!,

www.o2.pl/(…)sztuczki-pracownikow-mcdonalds-zobacz-…

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi orionblues mogą komentować ten wpis.