• Wpisów: 21683
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis: wczoraj, 19:09
  • Licznik odwiedzin: 876 361 / 3894 dni
 
orionblues
 
"Kościół zagarnął za dużo władzy i za dużo pieniędzy. Czuje się z tym bardzo dobrze. Ale przecież czułby się lepiej, gdyby to jeszcze pomnażał. Niestety, przyszłość nie rysuje się różowo" - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.

Tym wychodzi od niedawnej homilii abp. Sławoja Leszka Głodzia, który modlił się w Gdańsku o... "powstrzymanie inwazji środowisk laickich i szkód, jakie czynią w tkance życia społecznego" oraz przestrzegał przed wprowadzaniem do szkół "skrajnie zideologizowanych" programów edukacyjnych.

"Gdy się urodziłem, a było to jeszcze przed wojną, Polska miała Kościół katolicki. Dziś Kościół katolicki ma Polskę" - punktuje teraz Tym w "Polityce".

Felietonista tygodnika odpowiada, że dla niego mówienie o teorii ewolucji czy rozmowa o instynktach biologicznych są tak ważne jak nauka o prawach Newtona. Ale jeśli już mowa o ideologizacji, to przez nią Tym rozumie "wciskanie do głowy opowieści, że pewna kobieta dwa tysiące lat temu urodziła dziecko, choć była dziewicą, bo zapłodnił ją Duch Święty, a potem została wzięta do nieba, gdzie do dziś przebywa żywa, cała, zdrowa i szczęśliwa".

Publicysta konstatuje, że dzisiaj Kościół zagarnął też dużo pieniędzy i władzy. I nie zamierza z tego rezygnować.

(Cały felieton w najnowszej "Polityce").

....................................................

nic dodać nic ująć,
sama prawda - do bólu,
ta prawdę należy uczcić,
ciszą dzwonów kościelnych,
a sutanny powinny być tęczowe,

pozdro,,,,,

wiadomosci.gazeta.pl/(…)16505611.html…

The Doors - Love Street

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi orionblues mogą komentować ten wpis.