• Wpisów: 22301
  • Średnio co: 4 godziny
  • Ostatni wpis: 2 dni temu, 04:13
  • Licznik odwiedzin: 1 511 447 / 4250 dni
 
orionblues
 
znalazłem na portalu ,,wp'' bardzo ciekawe historie, które pokazują nam, na jak wiele problemów istnienia, nie znamy jeszcze odpowiedzi. Są tu opisane losy sióstr i braci w różnych kontekstach ich bytu ziemskiego, zainteresowanym polecam te sprawy, bo samo życie co raz stawia przed nami niespodziewane pytania,,,,,,z którymi trudno żyć, ale czy mamy inne wyjście?  

Eliza Schein i Paula Bernstein,,,,,,

Eliza i Paula przyszły na świat jako dzieci schizofreniczki. Jeden z psychiatrów zarządził, iż dziewczynki trzeba rozdzielić po to, aby miały szanse na udoskonalenie własnych zdolności psychologicznych.

Obie zostały przydzielone do adopcji dwóm różnym rodzinom.

Gdy Eliza ukończyła 33 lata, postanowiła nawiązać kontakt z ośrodkiem adopcyjnym i poszukać informacji o swojej matce. I tak po sznurku do kłębka, odnalazła swoją siostrę.

Co czyni tę historię nieprawdopodobną?

Obie siostry był przedmiotem eksperymentu, który odbywał się przez całe ich życie. Lekarze odwiedzali ich domy i fotografowali ich postępy i rozwój.

Wszystkie dane zostały utajnione a przedawnienie nastąpi dopiero w 2066 roku.

Trudno mi ustosunkować się do tego medycznego eksperymentu, nie znam generalnych założeń tego problemu medycznego. Mam jedynie nadzieję, że służy on dobru tych sióstr i pozwoli im ułożyć sobie życie, bez obciążenia genetycznego ich matki. Z drugiej zaś strony, nie wiem jak bym zareagował, gdybym był świadomy, że całe moje życie jest eksperymentem medycznym.

pozdro,,,,,

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi orionblues mogą komentować ten wpis.