Wpisy użytkownika orionblues z dnia 23 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 3

orionblues
 
Tomasz Lis w felietonie dla "Wprost" przypomina, że rodzina zamordowanego w zamachu w 1963 roku prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego nigdy nie wpadła na pomysł, mu postawić mu pomnik przed Białym Domem. A inna rodzina, w innym miejscu, w innym czasie, owszem, na tego typu pomysł wpadła...

Kennedy ma swe miejsce kilka kilometrów od Białego Domu, na cmentarzu Arlington. "Z całym szacunkiem, Arlington to dla Amerykanów zdecydowanie mniej niż dla Polaków Wawel. A jednak rodzina Kennedych, choć potężna, nie doszła do wniosku, że Arlington to za mało. Nie wpadła też przez kilkadziesiąt lat na pomysł budowy pomnika JFK przed Białym Domem" - pisze Lis.

Zauważa jednocześnie, że w pobliżu Białego Domu swoje pomniki, obeliski i mauzolea mają prezydenci Waszyngton, Lincoln, Jefferson i Roosevelt. "Waszyngton czekał na swój wielki pomnik 49 lat, Jefferson 128 lat, Lincoln 57 lat, Roosevelt 52 lata" - przypomina.

W związku z tym, wracając do naszej polskiej rzeczywistości i kwestii pomnika dla tragicznie zmarłego w katastrofie w Smoleńsku Lecha Kaczyńskiego, dziennikarz stwierdza: dajmy historii odcedzić zasługi prawdziwe od wydumanych, dajmy jej odcedzić to, co realne, od tego, co jest iluzją. Dajmy jej i naszym dzieciom oraz wnukom dokonać tej oceny. "Pół wieku powinno im wystarczyć" - konkluduje.

Tomasz Lis: mam propozycję ws. pomnika
wiadomosci.wp.pl/(…)kat,title,Tomasz-Lis-mam-propoz…
 

orionblues
 
Ktoś ściął i ukradł jeden z trzech, drewnianych krzyży na Wzgórzu Trzech Krzyży w Przemyślu.

Policjanci wyjaśniają, w jakich okolicznościach doszło do tej kradzieży - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Bartosz Wilk z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Przemyślu.

Do kradzieży kilkumetrowego, drewnianego krzyża doszło najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. W rozmowie z lokalnym serwisem Nowiny24 Jan Geneja, komendant straży miejskiej w Przemyślu mówił, że nie zakłada, że był to akt wandalizmu raczej "czyjaś celowa robota".

Sprawcy na miejsce kradzieży przyszli przygotowani, bo krzyż został odcięty piłą mechaniczną.

Przemyśl: ścięli i ukradli 10-metrowy krzyż ze Wzgórza Trzech Krzyży
wiadomosci.wp.pl/(…)kat,title,Przemysl-scieli-i-ukr…
 

orionblues
 
miłego wieczoru życzę i spokoju,
ten weekend strasznie mnie wykończył,
bardzo,,,,możecie mi wierzyć,,

pozdro,,,,