Wpisy użytkownika orionblues z dnia 14 maja 2010

Liczba wpisów: 9

orionblues
 
- Czat to jest coś, co "idzie na żywo". Tutaj były najpierw zapowiedzi, a potem pół dnia autoryzacji – tak pierwszy po smoleńskiej katastrofie wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ocenia posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Wcześniej parlamentarzystka Platformy zasugerowała na Twitterze: - Czy Jarosław Kaczyński w ogóle wie, że takie coś jego sztab odpalił? Później łagodziła ton. - Wierze, że wie (o publikacji na Salonie24.pl) – powiedziała już w rozmowie z nami. Jednocześnie z powątpiewaniem oceniła, czy określenie "czat" dla zapisu rozmowy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości jest na miejscu, bo jest zbyt "szumne".

Pomaska zwróciła uwagę, że część decyzji ws. kampanii zapada za plecami samego kandydata na prezydenta, a Jarosława Kaczyńskiego określiła mianem "niemego kandydata". - Wiele rzeczy dzieje się bez jego (prezesa PiS – red.) wiedzy: kwestia plakatów, pomysłu na kampanię, kiedy ma przemówić – wylicza stroniczka Bronisława Komorowskiego.

wybory.onet.pl/(…)poslanka-po-j-kaczynski-to-niemy-…
  • awatar gość: Wszystko tylko nie mlaszczacy Kaczynski. On jest politykiem konfliktu, nie zna pokory. To bylaby jakas schizofrenia gdyby zostal prezydentem. Kaczynski no.1 byl takze tragiczny. Dlaczego nagle wszyscy wynosza go na piedestaly. Zly prezydent byl, przynosil wstyd. To ze kochal zone, brata i matke... Pieknie, moze i byl dobrym czlowiekiem, ale politykiem kiepskim.
  • awatar orionblues: @gość: całkowicie się zgadzam z opinią na ten temat,,,,a nawet więcej bym powiedział, ale to wystarczy,,,,pozdro,
Pokaż wszystkie (2) ›
 

orionblues
 
W obliczu wzrostu cen benzyny do poziomu ponad 5 złotych kierowcy masowo przerzucają się na autogaz, tym bardziej, że cena tego surowca wobec benzyny jest tańsza na litrze średnio o 2,56 zł.

To woda na młyn dla warsztatów montujących instalacje gazowe - czytamy w Dzienniku. Gazecie Prawnej.

Średnio cena jednego litra gazu wynosi 2,16 zł.
 

orionblues
 
to milej zabawy z Kazikiem
ja zamiatam w pracowni,

swoje kosteczki wrzucam do wiaderka
i wsypuję pod kołderkę i lulu,

wam to samo radzę,

pozdro,,,

 

orionblues
 
pogoda rozszalała się okrutnie,
na południu podają ostrzeżenia dla samochodów,
wyobraźcie sobie wiatr zrywa asfalt,
coś koszmarnego, jedziesz sobie spokojnie,

a bach i 5 km asfaltu wyprzedza ciebie,
leci sobie spokojnie w powietrzu do przodu,
a co nam przyniesie weekend? zobaczymy,
jedno jest pewne będzie wilgotno i ponuro,

ale od czego dobry humor,,,

pozdro,,,

 

orionblues
 
- Minął kolejny dzień kampanii, do wyborów pozostało ich już tylko 37. Tymczasem pomiędzy kandydatami nie zawiązała się jeszcze dyskusja na żaden istotny dla Polaków temat! Gdyby tak miało pozostać, byłaby to kompromitacja polskiej demokracji,,,,,
- napisał Andrzej Olechowski w oświadczeniu.

pozdro,,,,

Czeslaw Niemen - Mow do mnie jeszcze
 

orionblues
 
Jego kolejnym celem jest młodzież,
oczywiście ta po 70-tce.

O ojcu Tadeuszu można powiedzieć wiele rzeczy. Zwłaszcza niepochlebnych. Ale jedno trzeba mu przyznać.

Dawno zrozumiał,
że stara dobra ambona to przeżytek i swoją sieć indoktrynowania mózgów rozbudowuje, sięgając po wszelkie zdobycze cywilizacji.

Miejscem, które cierpiało na niedostatek jego głosu, pozostawał internet. Bo witryna Radia Maryja plasuje się daleko poza czołówką katolickich stron. Jak informuje serwis Wirtualne Media, to karygodne zaniedbanie właśnie jest naprawiane.

Nowe medium Rydzyka nazywa się Radio SIM:
Nowe radio nadawane jest przez internet i skierowane jest przede wszystkim do młodych odbiorców. Rozgłośnia poprzez swoją stronę internetową simradio.pl reklamuje się jako studenckie radio muzyczne. Większość ramówki wypełnia muzyka - sztandarową audycją jest "SIMgranie". Wśród programów są także m.in. pozycje kulturalne oraz prezentujące najważniejsze imprezy w Toruniu.

 

orionblues
 
Minęła 93 rocznica objawień fatimskich - wydarzeń, które wielkimi zgłoskami zapisały się w historii Kościoła. Poznaliśmy już treść wszystkich tajemnic, które Matka Boska miała wyjawić trojgu małych dzieci. Jednak wokół ostatniej, trzeciej tajemnicy fatimskiej, która została odczytana w 2000 r. istnieje wciąż sporo wątpliwości.

Wśród sceptyków nie brakuje głosów, że ujawniony 10 lat temu zapis jednej z tajemnic był niekompletny lub został sfabrykowany.

Gdzie leży prawda?  

Dlaczego trzecia tajemnica fatimska poddawana jest dyskusjom w tak wielu kręgach? Wydaje się, że przez lata narosły wokół niej olbrzymie "oczekiwania". Wcześniej pojawiło się zresztą wiele "przecieków", które coraz bardziej rozbudzały zainteresowanie tą kwestią.

Wielu wieściło, że utrzymywana przez lata w tajemnicy przepowiednia będzie dotyczyła wizji końca świata oraz przenikania sił Szatana do Kościoła. Stało się inaczej.

Nie brakuje głosów, zgodnie z którymi Kościół wygłaszając treść trzeciej tajemnicy fatimskiej pominął niektóre fragmenty. Może dlatego, że ich treść wstrząsnęłaby światem, który nie jest jeszcze na to gotowy, a może z innych względów. Wszystko to pozostaje jednak w sferze spekulacji, a prawdy możemy nie poznać nigdy.

A może poznaliśmy ją już w 2000 r., tyle że nie zaspokoiła ona żądzy sensacji, przez którą zdominowana jest współczesna cywilizacja?

Joanna Rawik - Po co nam to było

  • awatar online: Tak, prawdopodobnie tak jest
Pokaż wszystkie (1) ›
 

orionblues
 
Joanna Rawik
Romantyczność

Romantycznie to pojmować tylko tak
jak pojmuje niebo ptak, drzewa, wiatr

Romantycznie znaczy kocham ty i ja
znaczy Chopin wielki gra
pocałunki bicie serca i akordy

Kocham świat
za zasłoną szarych dni
choć nie zawsze wiem jak żyć
w uśmiechu łzy

Kocham świat
gdy przychodzi mi na myśl
może kiedyś go zabraknie
i ostatnie z moich pragnień
moich marzeń się nie spełnia

romantycznie to jest szukać nowych prawd
to jest zdobyć jedna z gwiazd
niech rozpali świat
romantycznie
znaczy gorycz trudnych chwil
znaczy tysiąc przebyć mil
by odzyskać, by przebaczyć, by zapomnieć

Kocham świat
za uczucia pierwszy szal
choć wspomnienia młodych lat
w radości zal
kocham świat
Fryderyku powiedz sam
ile szczęścia można znaleźć
albo wcale
żadnych pragnień, żadnych marzeń
co się spełnią

Romantycznie to jest wierzyć w urok chwil
to w porywie szukać sil na zwyczajne dni
romantycznie znaczy więcej niż ty sam,
niż pojąć wprost się da, nieprzytomnie, nierozsądnie romantycznie

Kocham świat
ten po którym los mnie gna
chciałbym poznać go do cna
czy można tak

Kocham świat
pośród ludzi, pośród spraw
może znajdę co się śniło
co tęskniło za co warto oddać wszystko
czy to miłość

Kocham świat
choć potrafi tak być zły
gdy muzyka twoja brzmi
znów chciałbym żyć

Kocham świat
Frederyku jak i ty
lecz tak nigdy nie wyrażę
tej miłości
tyle pragnień tyle marzeń
niech się spełnia.

miłego dnia wszystkim,
może romantycznego popołudnia,,,
też, też,,,,

pozdro,,, 

orionblues
 
TVN24 się nabija,,,,,,

Coraz trudniej o Bronisławie Komorowskim nie pisać "Bronek". Wokół kandydata PO mnoży się tyle wpadek i lapsusów, że wszystko się robi naprawdę mało poważne.

Bo kamera TVN wychwyciła, co takiego wystawało marszałkowi z poważnego kajecika. To był... wydruk z Wikipedii. Hasło: Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Bronisław Komorowski zareagował szybko. Już godzinę po ujawnieniu wpadki robił sobie z niej żarty na spotkaniu ze studentami (za TVN24):

Należy korzystać z wszelkich dostępnych żródeł wiedzy, także tych, które dają możliwość szybkiego zdobywania informacji, szybkiego podejmowania decyzji i działania. Oddam ten wydruk pierwszej osobie, które zada mi tu pytanie.

www.pardon.pl/(…)epidemia_wpadek_co_dzis_zmalowal_b…