Wpisy użytkownika orionblues z dnia 13 kwietnia 2010

Liczba wpisów: 17

orionblues
 
powoli tracę wiarę w rozsądek po żałobny,

a powody mam ku temu porażające i autentyczne,
dokładną analizę zaistniałych faktów pozostawiam,
przynajmniej teraz, poczekam do zakończenia,
wszystkich ceremonii pogrzebowych,

najbardziej smutne jest to, że jad już jest,
w czasie mszy w Katedrze Przemyskiej,
prałat Zbigniew Suchy w homilii nabroił strasznie
potem oczywiście tatko toruński dołożył,

osobiście nie słucham RM, ale są relacje medialne,
są nagrania, które pokazują jakie są podłe treści,
już mnie nie dziwi, że to księża są autorami,
okazuje się, że to wielka manipulacja kleru,

aż trudno w to uwierzyć, niedowiarkom polecam to,
można z tymi treściami bez problemu się zapoznać,
na razie trwa cisza żałobna,,,,,,,

tak więc spokój,

pozdro,,,


,,Ci którzy mieli ręce związane kolczastym drutem, do którego przywiązano sznur oplatający ich szyje. Za każdym ruchem dusili się. Byli jak niemowlęta aborcyjne. Pamięć pod Smoleńskiem uratuje pamięć Katynia, którą libertyni chcieli już posprzątać.''   prałat Zbigniew Suchy
 

orionblues
 
Na lotnisku w Bordeaux pasażerowie nie zgodzili się wsiąść do tupolewa, który miał ich zawieźć do Egiptu. Podróżni byli zaniepokojeni stanem technicznym maszyny.

Tupolew należący do egipskiej kompanii lotniczej Cairo Aviation odbył pierwszą część lotu z Deauville na północy Francji do Bordeaux. Tam mieli wsiąść dodatkowi pasażerowie, by odlecieć do miasta Taba w Egipcie.

Jednakże na lotnisku w Bordeaux stan techniczny samolotu został zbadany przez francuską Dyrekcję do spraw Lotnictwa Cywilnego. Okazało się, że trzy opony były już mocno zużyte i trzeba je było wymienić, by samolot otrzymał zezwolenie na ponowny start. Gdy jednak pasażerowie dowiedzieli się, że start jest opóźniony ze względu na konieczność dokonania naprawy, zbuntowali się i odmówili wejścia na pokład maszyny. Poza tym stan wnętrza tupolewa również nie był najlepszy - fotele nie były dobrze umocowane, a z sufitu kapała woda.

Na wyraźne żądanie pasażerów oddano do ich dyspozycji inny samolot.

pozdro,,,

wiadomosci.onet.pl/(…)francja_pasazerowie_nie_weszl…
 

orionblues
 
Groby Królewskie na Wawelu – groby znajdujące się w kryptach pod katedrą wawelską w Krakowie.

Pierwsi władcy odrodzonego Królestwa Polskiego (po 1320), aż do śmierci króla Jana Olbrachta (1501) byli chowani pod pomnikami lub posadzką katedry wawelskiej. Pierwszą kryptę zbudowano pod Kaplicą Zygmuntowską.

W latach 1872-1877 pod kierunkiem Teofila Żebrawskiego, Józefa Łepkowskiego i Jana Matejki przeprowadzono renowację, porządkowanie i urządzenie krypt królewskich. Poszczególne krypty zostały połączone nowymi korytarzami, co umożliwiło ich zwiedzanie.

- Krypta św. Leonarda

   * Jan III Sobieski zm. 17 czerwca 1696  pochowany na Wawelu 15 stycznia 1734. Obecny sarkofag królewski jest fundacją ostatniego monarchy Stanisława Augusta Poniatowskiego  z okazji 100 rocznicy zwycięstwa pod Wiedniem z roku 1783.
   * Królowa Maria Kazimiera zm. 1716 w sarkofagu ufundowanym w 1840 przez cesarza Austrii Ferdynanda I.
   * Król Michał Korybut Wiśniowiecki zm. 10 listopada 1673, pochowany na Wawelu 31 stycznia 1676 w sarkofagu ufundowanym przez cesarza Austrii Franciszka Józefa I z 1858.
   * Książę Józef Poniatowski, który zginął w nurtach Elstery pod Lipskiem 19 października 1813. Uroczystości pogrzebowe w Krakowie i na Wawelu odbyły się 22-23 lipca 1817. Sarkofag księcia ufundowała siostra Maria Tyszkiewiczowa w 1830.
   * Tadeusz Kościuszko zmarł w Solurze w Szwajcarii 15 października 1817. W lutym 1818 uzyskano zgodę cara Aleksandra I na pogrzeb Kościuszki na Wawelu. Odbył się on w dniach 22-23 czerwca 1818. Umieszczenie trumny w marmurowym sarkofagu odbyło się już w całkowitej tajemnicy 21 grudnia 1832. Zdecydowano o zachowaniu tajemnicy ze względu na sytuację na ziemiach polskich po upadku powstania listopadowego. Obok sarkofagu w 1977 zawieszono brązową tablicę pamiątkową, dar Kongresu USA w 200-lecie bitwy pod Saratogą.
   * Gen. Władysław Sikorski zginął w katastrofie samolotu w Gibraltarze 4 lipca 1943, sarkofag był gotowy już w 1981, do sprowadzenia prochów generała doszło jednak dopiero 17 września 1993.

- Krypta Stefana Batorego

Kolejna krypta należy do króla Stefana Batorego. Król zmarł w Grodnie 12 grudnia 1586. Pogrzeb w katedrze wawelskiej w krypcie pod kaplicą Mariacką odbył się 23 maja  1588. Króla pochowano w sarkofagu roboty złotników gdańskich.

- Krypta rodziny Władysława IV

W kolejnej krypcie spoczywa rodzina króla Władysława IV Wazy. Sarkofagi króla i jego żony Cecylii Renaty wykonane ze złoconej miedzi stanowią ciekawy przykład złotnictwa toruńskiego. Obok rodziców spoczywają dzieci: królewicz Zygmunt Kazimierz Waza zm. 1647 i królewna Anna Maria Izabela zm. 1642.

- Krypta Zygmuntowska  

W krypcie, którą król Zygmunt Stary przeznaczył dla swojej rodziny spoczywają:

   * król Zygmunt II August zm. w Knyszynie 7 lipca 1572. Sarkofag królewski wykonano w Gdańsku z cyny. Pierwotnie był on złocony i polichromowany. Alegoryczna dekoracja przedstawia uśpione przez śmierć zmysły i duszę nieśmiertelną.
   * Anna Jagiellonka zm. w Warszawie 9 września 1596. Pogrzeb w Krakowie miał miejsce 12 listopada 1596
   * Olbracht Jagiellończyk, ostatni syn Bony i Zygmunta I Starego, zm. w czasie wypadku w lesie.
   * Anna Austriaczka pierwsza żona Zygmunta III Wazy zm. 10 lutego 1598 w Warszawie, pochowana w katedrze wawelskiej 16 października 1599
   * Aleksander Karol Waza zm. 19 listopada 1634. Pochowany na Wawelu 7 lipca 1635. Syn Zygmunta III Wazy.
   * W oszklonej urnie jeszcze jedna zawiera prochy króla Stanisława Leszczyńskiego zm. 23 lutego 1766 r. Urna z prochami króla została umieszczona w grobach królewskich dopiero w 1938 r.

Za romańskim murem widoczne są kolejne trzy sarkofagi:

   * królowa Barbara Zapolya pochodząca z Siedmiogrodu pierwsza żona Zygmunta I Starego zm. 2 października 1515.
   * Królewna Anna Maria córka Zygmunta III Wazy zm. 9 lutego 1600 w Warszawie.
   * August II Mocny zm. 1 lutego 1733, pochowany w katedrze wawelskiej 15 stycznia 1734.

itd, dla zainteresowanych:
pl.wikipedia.org/wiki/Groby_Kr%C3%B3lewskie_na_Wawelu

Lech i Maria Kaczyńscy w niedzielę o godz. 14 zostaną pochowani na Wawelu. Potwierdził to wojewoda małopolski Stanisław Kracik. Według "Gazety Wyborczej" decyzja w gronie najbliższej rodziny Lecha i Marii Kaczyńskich zapadła w nocy - mieli ją podjąć córka Marta i brat Jarosław.

wiadomosci.wp.pl/(…)kat,title,Pierwsza-Para-obok-kr…

Pierwsza Para obok królów Polski ? - na życzenie rodziny ?

*** pozostawiam ten temat do indywidualnych przemyśleń, moje zdanie jest łatwe do przewidzenia, zresztą najmniej istotne w tej całej sprawie,,,

pozdro,,,
 • awatar Nortus & Potworna spółka: przecież to brat Mieszka I więc powinien nad nim leżeć. politykierstwo czystej krwi wampirów :(
 • awatar Gisela z San Diego: Zostawmy krolom, to co Krolewskie. Na Powazkach sa jeszcze wolne miejsca
 • awatar gość: Zostawmy krolom, to co krolewskie. Powazki czekaja
Pokaż wszystkie (3) ›
 

orionblues
 
- JUŻ SIĘ ZACZYNA POLSKIE PIEKŁO
WAWEL ???? A DLACZEGO NIE ????

- Podaj jeden przykład za.
Jeden jedyny. Przemyśl i powiedz.

- Bo nie człowieku. Właśnie za tą decyzją kryje się polskie piekło. Kaczyński nie był wybitnym mężem stanu a jego żona jako pierwsza dama niczym szczególnym się nie wyróżniała. Tam leżą królowie polscy od wieków. Umieszczenie tych dwojga to profanacja. To kpina z wielowiekowej tradycji i dumy narodowej. Byliśmy królestwem a nie podwórkową ferajną z Żoliborza. Jasne?  

- Gdybyś chociaż raz był na Wawelu, to wiedziałbyś, że na WAWELU leżą nie tylko królowie.

- To życzenie brata, trochę skromności i najpierw sprawdż, kto tam leży.
Tragedia, wypadek to nie powód. Trzeba za życia zasłużyć sobie na to miejsce, chyba, że jest się królem.

- dlatego ze ja sobie nie życzę żeby szargać świętości narodowe.

- a dlatego, że to zakrawa na żart. Jeżeli ktoś rozpętał piekło to Jarosław Kaczyński podejmując decyzję o takim pochówku. Pochylam się nad tą tragedią ale na Boga co takiego uczynił Lech Kaczyński aby być pochowanym wśród króli czy obok Piłsudskiego?

- nic dodać nic ująć. Mam szacunek i porusza mnie to co się wydarzyło, ale teraz ręce mi opadły.

- To nie J. Kaczyński wybrał Wawel.Tylko wybrał jedno z wielu miejsc , które mu zaproponowano .

- A Gabon proponowano?

- No właśnie? Bo leżą tam królowie? Czy wszyscy królowie zasłużyli się dla Polski, i byli dobrymi ludźmi... Tylko tytuł... Byli chowani bo byli królami, a tu mamy prezydenta, który akurat bronił patriotyzmu całym sercem!. Jeżeli taka jest wola rodziny popieram. A krakusi jak zawsze zaraz będą pluć w forum.

- brawo , IWONA bardzo ładnie napisałaś zgadzam sie z Tobą w 100 %
dodam jeszcze i TO JEST WŁASNIE POLSKA ZGODA- HAHA i ... KRÓLÓW JUŻ NIE MA, SA INNE CZASY 21 WIEK !!!

i tal wyglądają nasze rozmowy na temat zapadłych już decyzji,,,,,

pozdro,,,,
wiadomosci.wp.pl/opinie.html…

Howlin' Wolf - How Many More Years
 • awatar tannat: widzisz, ja tez uwazam, ze to nie jest kwestia, odnosnie której decyzje mozna podejmowac w gronie rodziny...Wawel jest dobrem narodowym a nie prywatna wlasnoscia..przyznam ze osobiscie bardzo mnie ta decyzja dotknela i cholernie mocno zabolala
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @tannat: ale Polska jest prywatnym folwarkiem Kaczorków, więc im się NALEŻY. po prostu NALEŻY. Jak powiedział któryś z biskup: żył w Warszawie, rządził w Warszawie, Muzeum Warszawskie, z Warszawy pochodzi więc tam jego miejsce
 • awatar orionblues: @Nortus & Xylia: @tannat: nie Wy jedni wyrażacie swój sprzeciw takiej decyzji, jest ona nie stosowna, rzeczywiście jest sanktuarium narodowe o dużej wartości historycznej, a śp. LK nie jest tej skali wartościową jednostką zasługującą na taką lokalizację, nie przesadzajmy! pozdro,
Pokaż wszystkie (7) ›
 

orionblues
 
ZaZ: Kto coś z tego rozumie?

Przylatuje do kraj głowa obcego państwa. Nie ma fotoreporterów, nie ma TV, nie ma choćby jednej amatorskiej kamery, którą można by nagrać katastrofę.

Na lotnisku wojskowym nie ma monitoringu skierowanego na pas startowy!? Czy to jest jakaś ściema czy średniowiecze? Tym, którzy robili zdjęcia kasuje się je.

Bardzo brzydko mi to pachnie!

autor: tw bronek k

Jak doszło do katastrofy prezydenckiego samolotu - symulacja wydarzeń


Samolot Lecha Kaczyńskiego - jak wyglądał


www.pardon.pl/(…)trumna_lecha_kaczynskiego_w_prezyd…
 • awatar Nortus & Potworna spółka: ludzie nie potrafią zrozumieć, że to lotnisko WOJSKOWE a nie Okęcie. Oczywiście, że wszystko było filmowane ale to dla wojskowych tylko a nie dziennikarzy. To Rosja a nie Ameryka. Jestem przekonany, że prokurator nasz pewnie obejrzał wszystkie nagrania ale my ich nie zobaczymy. Tam nie ma przecieków jak u nas.
 • awatar orionblues: @Nortus & Xylia: całkiem możliwe, ale to znaczy, że Rosja żyje w innych czasach niż świat nam doczesny!
Pokaż wszystkie (2) ›
 

orionblues
 
Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką zostaną pochowani na Wawelu - potwierdził oficjalnie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Uroczystość rozpocznie się w niedzielę o 14.00.

Para Prezydencka zostanie pochowana wspólnie w krypcie marszałka Józefa Piłsudskiego.

Z prośbą o pochowanie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu zwrócili się ich najbliżsi. Kard. Dziwisz powiedział, że w tej sprawie kilkukrotnie rozmawiał z bratem Prezydenta, Jarosławem Kaczyńskim.

Pytany, czy nie obawia się, że ta decyzja podzieli Polaków, metropolita krakowski powiedział, że "śmierć bohatera powinna połączyć naród dla dobra i pokoju w Ojczyźnie". - Chcę, aby pogrzeb odbył się w zgodzie - powiedział kard. Dziwisz.

W sobotę w Warszawie na placu Piłsudskiego odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem gości z całego świata.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: później dołączy Jadwiga, Alik i będzie rodzinnie więc Marszałka trzeba będzie przesunąć ... może do Warszawy?
 • awatar orionblues: @Nortus & Xylia: Nortus jak wiesz u nas wszystko jest możliwe! Najbardziej czarny scenariusz naszej przyszłości wygląda tak: kolejny prezydent RP = JAROSŁAW K! pozdro,
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @orionblues: zapomniałem o jaro :(
Pokaż wszystkie (5) ›
 

orionblues
 
Dziś w wieczornym paśmie w telewizji TVN24 Daniel Olbrychski odczyta apel o pojednanie, jaki portal Onet.pl wraz z Fundacją Badań Europejskich "Sarmacja", "Nową Europą Wschodnią" oraz "Tygodnikiem Powszechnym" wystosował do obywateli Federacji Rosyjskiej.

"My, obywatele Polski, która przez ostatnie siedemdziesiąt lat wciąż nie pogodziła się z utratą swoich najlepszych synów zamordowanych w lesie katyńskim, zwracamy się do obywateli Federacji Rosyjskiej z podziękowaniami i apelem o pojednanie" – brzmi początek apelu zatytułowanego "Spasiba!", który można przeczytać w portalu Onet.pl w trzech językach: po polsku, rosyjsku oraz angielsku.

wiadomosci.onet.pl/(…)daniel_olbrychski_odczyta_ape…
 • awatar Paula_18: mam nadzieje ze cos z tego bedzie i rzeczywiscie sie pojednamy. dla mnie to szczegolnie wazne
 • awatar doll_divine: A ja mam nadzieję , że Olbrychski jak zwykle nie zacznie opowiadać o sobie i o tym jak on kogoś i jak on coś tam. Że odczyta ten apel i na tym poprzestanie.
 • awatar orionblues: @Paula_18: @niewierna_ja: w sumie jest to bardzo ważna sprawa, istotna dla bytu dwóch narodów - a do tego sąsiadów o bardzo krwistej historii,, dobrze byłoby to zmienić dla dobra następnych pokoleń! Osobiście byłbym bardzo dumny z takiego obrotu sprawy,,,,pozdro,
Pokaż wszystkie (4) ›
 

orionblues
 
Łukasz Podolski w sobotnim meczu Bundesligi pomiędzy 1.FC Koeln a Hoffenheim wystąpił z czarną opaską na ramieniu.

W ten sposób wyraził swój smutek i oddał hołd ofiarom katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

Szokujący jest fakt, że zrobił to wbrew namowom menedżera klubu z Kolonii Michaela Meiera.

Meier przed wygranym przez Koeln 2:0 spotkaniem długo przekonywał "Poldiego", by ten nie zakładał czarnej opaski. - Jak zginęli niemieccy żołnierze w Afganistanie, to nie miałeś żałoby w czasie meczu - miał powiedzieć menedżer 1. FC Koeln.

Podolski nie uległ jednak namowom Meiera. Postawił się i opaskę założył. Podjął taką decyzję tuż po tym, jak dowiedział się o tragedii od swojego taty, który zadzwonił to niego, by przekazać straszną wiadomość o śmierci 96 osób.

- Od razu pomyślałem, że trzeba wykonać jakiś gest. Poprosiłem w klubie o opaskę i tak zagrałem. Bo to także moja tragedia, w końcu w Polsce się urodziłem - mówił napastnik reprezentacji Niemiec w rozmowie z Super Expressem.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: miły gest
 • awatar orionblues: @Nortus & Xylia: mi też zrobiło się przyjemnie i sympatycznie,,pozdro,
 • awatar gość: Lukasz dziekuje ze upamietniles smierc ludzi ktorzy zgineli pod Smolenskiem.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

orionblues
 
Kolejne opowiadanie Stanisława Lema doczeka się animowanej ekranizacji! Mowa o "Kongresie futurologicznym", bardzo długim opowiadaniu słynnego polskiego pisarza. Ekranizacji dokona Ari Folman, autor filmowej wersji "Walca z Baszirem". Zobacz fragment filmu!

O czym opowiada "Kongres futurologiczny"? Koszmar przyszłości ukazany został w obrazie świata, którego materialną i duchową nędzę maskują halucynacje wywołane działaniem środków chemicznych. Środki te, rozpylone w powietrzu, sprawiają, że postrzegana "rzeczywistość" jawi się mieszkańcom owego świata w postaci sielankowych projekcji ich marzeń i pragnień.

Lem posłużył się tu po mistrzowsku alegorycznym chwytem, którego sens - po dwudziestowiecznych doświadczeniach totalitarnej propagandy i masowych eksperymentów socjotechnicznych - nie wymaga szczególnych objaśnień.

- bardzo mnie cieszy ta informacja, bo byłem i jestem miłośnikiem jego pięknej twórczości,,,
W młodzieńczych latach rozczytywałem się w jego dziełach wręcz narkotycznie,,,,

- to opowiadanie fantastyczno-naukowe Stanisława Lema zostało opublikowane w 1971 roku w zbiorze opowiadań "Bezsenność".

Akcja opowiadania rozpoczyna się w na przełomie XX i XXI wieku. Główny bohater Ijon Tichy bierze udział w Ósmym Światowym Kongresie Futurologicznym, obradującym nad problemem przeludnienia na świecie targanym wybuchami społecznymi.

pozdro,,,,

film.wp.pl/(…)id,title,Kolejne-opowiadanie-Stanisla…
 

orionblues
 
malazdzira
 
muzyczne pozdrowienia,
na sympatyczny wieczorek,,,,
przymruż oczko na tą panienkę,
pasuje tu jak drut kolczasty na łydkę,

za to muzyczka kapitalna,,,

pozdro,,,

 

orionblues
 
żyjemy w bardzo ciekawych czasach
oj dzieje się dzieje, aż za wiele,
wystarczy na parę dekad tych smutków i radości,
kotłuje się wszystko jak w młynie,

przerabiamy wiele spraw znowu podobnie,
obiecując sobie zmiany ze łzami w oczach,
tylko wyschną policzki, a pokazują się kły,
nic nie zostanie darowane czy zapomniane,

gotujemy naszą historię z goryczą wspomnień,
stare urazy wybuchają ze zdwojoną siłą,
trwa spektakl patriotyzmu i gierki w bramach,
kto kogo umaże w zdradzie, podłości i hańbie,

przeciągamy line nad przepaścią szacunku,
który zakwitł nadzieją nad tragicznymi faktami,
świat przeciera oczy na postawę polaków,
ale to tylko złuda porannej mgły, to minie,

świat zadziwimy ponownie swą cudownością,
ale tą znaną i powszednią, znaną od 50 lat,
kocikwikiem politycznym i nienawiścią wzajemną,
już zbierają się chmury zgryzoty nad nami,

spadnie to nas, jeszcze tylko chwila,
zaoramy kraj ponownie podziałami nowymi,
z lewa na prawo, prawa na lewo, ale ambitnie,

piękny jest chaos jak kosmos nad głowami,
tylko żyć trzeba na twardym gruncie,
w Polskę idziemy drodzy Panowie,
może reszcie nas coś trafi,

wiele bym dał za to,
gdyby to był rozsadek,

pozdro,,,

 

orionblues
 
Wróg Lecha Wałęsy apeluje do młodych Polaków.

Sytuacja polityczna, w której obliczu znaleźliśmy się po sobotniej tragedii, jest bardzo szczególna. Oto jedna partia staje przed szansą zdobycia pełnej władzy nad krajem, otwierają się przed nią możliwości obsadzenia wszystkich kluczowych stanowisk i zdobycia kontroli nad każdą spośród ważnych instytucji.

Jedyna partia, która mogłaby stanowić konkurencję dla Platformy Obywatelskiej, lub przynajmniej wywiązywać się z roli opozycji, otrzymała niezwykle silny cios i znajduje się w krytycznym położeniu. Taką sytuację trudno uznać za korzystną dla naszej demokracji i rozumieją to chyba nawet ci, którym z Prawem i Sprawiedliwością nigdy nie było po drodze.

Jak to zmienić? Niektórzy widzą tylko jedno rozwiązanie: trzeba za wszelką cenę wzmocnić PiS. Tak właśnie uważa Krzysztof Wyszkowski. Ten znany działacz opozycji w PRL, wielki wróg Lecha Wałęsy, publicysta i doradca
premierów Bieleckiego oraz Olszewskiego zapowiada swoje wstąpienie do partii Kaczyńskiego.

www.pardon.pl/(…)apel_zapisujcie_sie_do_pis_w_imie_…
 • awatar amelia-1989: ...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: wszystkimi trzema nogami :D
 • awatar orionblues: @Nortus & Xylia: czeka nas ciekawa przyszłość!!!!!,,,, na kaczych łapach!,,,, wszystkiego najlepszego! utwardzajcie i spłaszczajcie dzioby!! przyda się też kilka lekcji kaczego chodzenia, a potem pierwszy rejs PiS Titanikiem! I po ptokach! pozdro,
Pokaż wszystkie (7) ›
 

orionblues
 
śmiało możemy spocząć,
historia się dzieje na naszych oczach,
podobno żyjemy w demokraji,
mamy prawo kształtować rzeczywistość,
zapewnia nam to konstytucja,
a kto nas się pyta o zdanie?

czyżby kliki lub elity polityczne,
są ponad konstytucją?

ciekawe,,,,,

i pozdro,,,,

 

orionblues
 
było milo i sympatycznie,
pożeramy te smutne dni po woli,
długie dni refleksji i modłów,

tak często telewizji nie było w kościołach,
uzależniamy się od życia dzwonkowego,
codziennie w domu na ekranie ktoś klęczy,

co się porobiło ze światem, stoimy i czekamy,
tylko na co, sami musimy se radzić,
bo nas solidnie pokropią i już nie odejdą,

a im o to chodzi,,,
szybko się przyzwyczajają,

pozdro,,,i dobranoc,

 

orionblues
 
dobranoc kochani,
spadam bo jutro ciężki dzionek,
od samego rana,
miłych snów,,,

pozdro,,,,

Pokaż wszystkie (3) ›