Wpisy użytkownika orionblues z dnia 7 listopada 2010

Liczba wpisów: 9

orionblues
 
Naturalny satelita Ziemi od lat jest źródłem wielu dywagacji. Prowadzą one do powstawania wielu - mniej lub bardziej dziwnych - teorii dotyczących jego historii. Bólu głowy mogą przysporzyć kolejne, wykluczające się często hipotezy dotyczące powstania Księżyca, lądowania na nim człowieka, a nawet starożytnych cywilizacji, które niegdyś rzekomo go zamieszkiwały.

Wielu obserwatorów sugeruje, że świat już dawno mógłby zapoznać się z prawdą dotyczącą Srebrnego Globu, a odpowiedzialność za to, że tak się dotąd nie stało ponosi NASA, która starannie maskuje kolejne fakty. Czy rzeczywiście coś jest na rzeczy, a jeśli tak, to czy poznamy kiedyś prawdę na temat Księżyca?

Wśród najbardziej kontrowersyjnych teorii dotyczących Księżyca, które pojawiły się dotąd znajdziemy tą, która zakłada, że człowiek nigdy nie postawił na nim stopy. Ale też inną, dość surrealistyczną wersję, która głosi, że jedną z pierwszych osób, które dotarły na Księżyc był Hitler, który na Srebrnym Globie stanąć miał dzięki supernowoczesnej technologii rozwijanej przez nazistów.

Wśród narzędzi, które miały pomóc mu się tam dostać znajdują się: pocisk rakietowy V2 oraz samolot myśliwski Messerschmitt Me 262.

Ale odkładając na bok temat dotyczący ucieczki fuhrera na Księżyc, nie można zapomnieć, że znawcy zgłębiający tajemnice kosmosu wysuwają inne, niemniej kontrowersyjne wnioski.

Jednym z nich jest ten zakładający, że Księżyc był w przeszłości zamieszkiwany przez cywilizację, która pozostawiła po sobie całe dziedzictwo. Wskazywać miałyby na to dziwne ryty odnajdywane regularnie na jego powierzchni, a także dziwne przedmioty, które z pewnością nie są pochodzenia ziemskiego.

"To czego NASA nie mówi ludziom, to informacje dotyczące odkrycia pozostałości starożytnej księżycowej cywilizacji. Do dnia dzisiejszego zarówno same informacje, jak i artefakty są starannie ukrywane przed narodem amerykańskim." - mówi bez ogródek cytowany przez portal AOL Richard C. Hoagland, były konsultant NASA i kurator w Springfield Science Museum w Springfield. "Fotografie orbitalne wyraźnie pokazują skalę starożytnych ruin, które pozostały na Księżycu.

Już zdjęcia powierzchni Księżyca wykonane przez astronautów pokazały wyraźnie przykłady anomalii, które wyjaśnić można w jeden sposób - są starożytnymi pozostałościami po tworach powstałych dzięki użyciu zaawansowanej technologii."

POZDRO,,,,,

NASA ukrywa przed światem dziejową tajemnicę
niewiarygodne.pl/(…)gid,img,kat,page,title,Czy-Ksie…
 

orionblues
 
niedzielny poranek cudownie szary i zimny,
rano pławiłem się w kibicowaniu siatkarek,
ale nic to nie dało, przegrały z Rosjankami,
trudno, trza zabrać się za swoje sprawy na dziś,

życzę udanej i spokojnej niedzieli,,

pozdro,,,,,

(Reprezentacja Polski siatkarek przegrała 0:3 (17:25, 21:25, 31:33) z Rosją w drugim meczu drugiej fazy mistrzostw świata rozgrywanych w Japonii. Podopieczne Jerzego Matlaka powalczyły z Rosjankami jedynie w partii trzeciej, która miała niezwykle dramatyczny przebieg. Nasze siatkarki mają już tylko matematyczne szanse na zdobycie medalu.)

 

orionblues
 
udanej niedzieli córy i synowie,
kosmicznej epoki XXI wieku,

pozdro,,,,

 

orionblues
 
10 osób zabił kenijski policjant, który w nocy strzelał do ludzi w trzech różnych barach w Siakago, niewielkim mieście ok. 150 km na północny wschód od stolicy kraju Nairobi - podały miejscowe władze. Napastnik oddał się w ręce policji.

Szef miejscowej policji potwierdził, że zginęło 10 osób, jednak nie chciał podawać szczegółów; zapewnił, że prowadzone jest śledztwo w sprawie strzelaniny.

Z kolei dziennikarz miejscowego radia powiedział, że policjant w dwóch pierwszych barach zabił po jednej osobie, a w trzecim osiem. Według przedstawiciela miejscowych władz, Johna Chelimo, około 30-letni policjant zukał swojej przyjaciółki,,,,,,,

konflikty między kobietą a mężczyzną,
są czymś naturalnym we wzajemnym bytowaniu,
jak słońce i deszcz w naturze,
ale śmierć dziesięciu osób, to już tragedia,

szalony policjant desperat do tego zabójca,
to pognieciony materiał ludzki,
do zbadania przez psychiatrów,
smutne to bardzo, szalone życie,

i tragiczna śmierć,
co o tym myśli jego przyjaciółka?,
dobrze byłoby wiedzieć,,,

pozdro,,,  

Wielu mieszkańców miasta nie zdawało sobie sprawy z tego co się dzieje, ponieważ w ten dzień mieszkający w Kenii hindusi obchodzili święto lamp, Diwali, i ludzie brali strzały za wybuchy fajerwerków.

Rano przed posterunkiem policji, w pobliżu którego doszło do strzelaniny, zebrali się protestujący, wśród których byli krewni zabitych.Policjant strzelał do ludzi w barach - zabił 10 osób
wiadomosci.wp.pl/(…)kat,title,Policjant-strzelal-do…

Jambo Bwana (Swahili)
 

orionblues
 
Obamomania ogarnęła także Afrykańczyków – zarówno mieszkańców USA, jak i obywateli państw afrykańskich – głównie wschodniego wybrzeża.

Najbardziej uradowani i dumni z politycznej kariery Baracka Obamy są – rzecz jasna – Kenijczycy. Mieszkańcy kraju, z którego pochodzi rodzina demokratycznego kandydata, przy każdej nadarzającej się okazji podkreślają kenijskie korzenie ciemnoskórego senatora oraz chwalą się faktem, że jego babka wciąż żyje w rodzinnej wiosce Kogelo w zachodniej części Kenii.

Jak podaje Felix Masi, reporter Africa News, wielu nowo narodzonym dzieciom Kenijczycy nadają imię Senator Obama. Z rodzinnych stron demokratycznego kandydata dochodzą także głosy o ochrzczeniu piwa Senator produkowanego w lokalnym browarze jego nazwiskiem oraz o planowanej rozbudowie lotniska w prowincji Nyanza, w taki sposób, aby był tam w stanie w przyszłości wylądować Air Force One z prezydentem Obamą na pokładzie.

Równie wielkie objawy uwielbienia dla Obamy wykazują Kenijczycy mieszkający w Stanach Zjednoczonych – w artykule opublikowanym w Daily Nation przedstawione są na przykład zachowania afrykańskich mieszkańców amerykańskiego miasta Jersey.

pozdro,,,,,

CZY AFRYKA POTRZEBUJE OBAMY?
usa2008.blox.pl/(…)CZY-AFRYKA-POTRZEBUJE-OBAMY.html…

 

orionblues
 
- Dzięki mojej aktywności Polska odzyskuje dobry wizerunek na zewnątrz. Polska wraca do serca Europy. Wyraźnie wraca nadzieja, że Polska będzie odgrywała pozytywną rolę jednego z liderów postępu integracji europejskiej.

Wielu w Europie z ulgą przyjęło, że zakończył się etap walki;

- o samolot,
- krzesło,
- o to kto jedzie na jaki szczyt, itp.

– powiedział w pierwszej części ekskluzywnego wywiadu dla Onet.pl Bronisław Komorowski, Prezydent RP.

Prezydent powiedział również, że nie będzie miał zahamowań w wetowaniu ustaw jeśli będzie widział taką potrzebę:

"Jeżeli uznam, że jakaś ustawa jest wadliwa
i szkodliwa, to ją zawetuję bez względu na to jakiej jest proweniencji, jaki rząd ją przygotował. Nie będę jednak wetował na złość, żeby utrącić jakieś ustawy lub żeby zrobić kłopot rządowi".

Pytany, jak zakończyć wojnę polsko-polską, Komorowski odpowiedział,

iż;
"świat nie kończy się na Jarosławie Kaczyńskim i na PiS"

i że;

"to obywatele oceniają kto jest warty nagrody,
a kto kary za zdolność do współpracy lub jej brak".

pozdro,,,,,

Komorowski: świat nie kończy się na Jarosławie Kaczyńskim i na PiS
wiadomosci.onet.pl/(…)komorowski-swiat-nie-konczy-s…

Stevie Wonder - Happy Birthday
 

orionblues
 
muszę brać się do roboty,
niedziela wyborcza powoli człapie ku nam,
a w związku z tym mam po pachy roboty,

życzę Wam spokojnych spacerów,
kranik z deszczem zakręcony,
powinno być fajnie,

pozdro,,,,

 

orionblues
 
- Zmienimy Polskę w tych wyborach poprzez nową jakość samorządu. Te wybory to jeden z momentów, który zdecyduje o tym czy Polska w 2020 roku będzie na poziomie innych krajów europejskich, czy będziemy zadowoleni, czy będziemy patrzeć w przyszłość naszą, naszych dzieci i wnuków z optymizmem,,,,,,,,

- podkreślił J. Kaczyński, który wziął udział w konwencji wyborczej partii.

Podstawą programu PiS w wyborach samorządowych jest pomysł na sprawowanie władzy - racjonalne działanie zaplanowane na lata,,,,,,
- mówił w Lublinie prezes partii Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, trzeba opodatkować "wielkie media", by zdobyć środki na sfinansowanie działalności niezależnych mediów lokalnych.

- Niech Michnik trochę zapłaci, Walter, potentaci - apelował,,,,,,,

o w mordę jeża, skąd ja to znam,
jednym zabierać i dawać innym,
to co znowu będziemy rozkułaczać?
co za bzdurne czasy pukają nam do drzwi,

męka ludzka kołem historii się toczy,

jaki przywódca partyjny w mowie,
powie obywatelom, że źle im życzy?
snucie planów życia w rozkoszy,
potrafią tylko garnitury na mównicach,

męka ludzka kołem historii się toczy,

pamiętam przemówienia Gomółki, Gierka, Jaruzela,
samo miodzio lało się z trybuny,
plany 5 letnie, 10 letnie, a czym pachniało?
smrodem i upadkiem gospodarki, krwią też,

męka ludzka kołem historii się toczy,

demagogia dla tłumu gadaczowi jest prosta,
obiecaj komuś to, czego mu brakuje, proste,
a potem jest inna perspektywa czasowa,
inne aktualne problemy, wicie rozumicie,

męka ludzka kołem historii się toczy,,,,

“PiS jest partią optymizmu”


o w mordę jeża,,,

pozdro,,,,,

(przepraszam jeża, za to określenie, to mile zwierzątka, bardzo pożyteczne a do tego milutkie,
szybko można zdobyć ich zaufanie, jakimś przysmakiem owocowym)

Kaczyński: niech Michnik trochę zapłaci, Walter, potentaci
wiadomosci.wp.pl/(…)kat,title,Kaczynski-niech-Michn…
  • awatar hlg: PiS to raczej Kabaret Starszych Panów niż partia optymizmu.
  • awatar orionblues: @hlg: o! to ja przepraszam, porównanie niezbyt miłe dla Kabaretu,,,,Oni dwaj, to wielka kultura, wspaniały szacunek do całego świata, szczególnie do kobiet! trudno w tym wypadku znaleźć wspólną płaszczyznę do porównań,,,,,,pozdro,,,
  • awatar Nortus & Potworna spółka: przecież to komuch, wychowany w komunie i żyjący w duchu komuny. nie na darmo braciszek wychwalał w doktoracie leninizm. z może by się przyjrzeć dorobkowi naukowemu i jarka. zabrać innym i dać ... sobie i kolesiom.
Pokaż wszystkie (13) ›
 

orionblues
 
Jarosław Janosik,,,,,

ludzie gadają, inni ludzie słuchają,
jedni biją brawo, inni biją innych,
demokracja ma różne oblicza, wolność też,
jedni snują plany, inni po nich włażą,

ale wszyscy zmierzają; do osobistego sukcesu,
to znaczy wszystkim po drodze, jedni zgrupowani,
może nawet partyjnie, a inni czekają,
na obiecywane szczęście, dobrobyt i spokój,

ceną za to jest; malutki krzyżyk na karcie,
tak jak trzydzieści mln na kuponie totka,
tylko tam trza sześć krzyżyków do raju,
a tu wystarczy jeden; to się nie mieści kichawie,

jacy ludzie są durni,
wystarczy tylko jeden krzyżyk,
i Oni mają władzę sobie, a Ty człeku?
puszczaj se w kółko przemówienia,

do następnych wyborów,
bay, bay,

pozdro,,,,