Wpisy użytkownika orionblues z dnia 26 czerwca 2009

Liczba wpisów: 4

orionblues
 
Michael Joseph Jackson

ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana,
zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles

– amerykański muzyk, artysta estradowy, którego kariera i życie osobiste stały się częścią popkultury ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany Królem Popu.

Michael Jackson

- obracał się w wielu muzycznych stylach i współpracował z kilkoma innymi gwiazdami sceny muzycznej, czasami pojawiając się też na płycie innego znanego wykonawcy. Wywarł wpływ na całe pokolenia wykonawców hip-hopu, popu i R&B, m.in. Mariah Carey, Ushera, Britney Spears, Justina Timberlake'a, Chrisa Browna i wielu innych.

Od 1988 do 2005, Jackson mieszkał w swojej posiadłości w Kalifornii, zwanej Neverland Ranch, gdzie zbudował park rozrywki i prywatne zoo, często odwiedzane przez upośledzone i chore dzieci. W 1993 artysta został oskarżony o molestowanie nieletnich. Wątek związku Michaela Jacksona z dziećmi pojawił się ponownie w 2003, po emisji dokumentu Living with Michael Jackson.

Jackson miał 3 dzieci: Michaela Josepha Jacksona Juniora (znanego jako "Prince"), Paris Michael Katherine Jackson oraz Prince'a Michaela Josepha Jacksona II (znanego jako "Blanket").

Głównym czynnikiem sukcesu Michaela Jacksona z teledyskami była stosunkowo młoda stacja muzyczna MTV, założona w 1981, która często umieszczała teledyski Jacksona w ramówce przez całe lata 80.

Początkowo Jackson walczył z MTV o emisję jego teledysków. W 1983, kiedy wydał "Billie Jean" (pierwszy teledysk z Thrillera), MTV rzadko transmitowało teledyski czarnoskórych artystów i natychmiastowo odrzucało prośby Jacksona.

Prezes CBS Records, Walter Yetnikoff, postawił w związku z tym MTV ultimatum: "Puszczam wszystko co mamy, wszystkie nasze produkty. Nie zamierzam dawać wam więcej teledysków. I, kurwa, zamierzam publicznie powiedzieć o fakcie, że nie chcecie grać muzyki czarnego gościa". Jego twarde stanowisko i retoryka podziałały; MTV wycofało się i zaczęło transmitować "Billie Jean", zapoczątkowując owocną współpracę z Jacksonem na długie lata.
Kiedy 14-minutowy "Thriller" pojawił się w grudniu 1983, MTV puszczało go dwukrotnie w ciągu godziny.
 

orionblues
 
dzięki Kristi,,,,,,

przyjrzałem się dokładnie skutkom
powodzi, która w sumie jeszcze trwa,
nikt nie jest w stanie określić kiedy
się skończy,

szczerze współczuję ludziom, którzy w tym
regionie ponieśli straty, ale z tego
co zauważyłem, to wielkie będą straty
w całej infrastrukturze miejskiej,,,

mam nadzieję, że odpowiednie służby
uczynią wszystko, aby wspomóc ludziom
w tej tragicznej powodziowej niedoli,,,

pozdro,,,,