Wpisy użytkownika orionblues z dnia 14 maja 2009

Liczba wpisów: 4

orionblues
 
we wszystkich mediach na świecie od czasu do czasu
wraca temat UFO,,,,który pobłądzi po stronach gazet, ekranach komputerów i znika jak wiosenna burza. Czego to ludzie nie wypisują na ten temat,
to przysłowiowe; ,,nie mieści się w głowie''

Ale czy oto chodzi w tym wszystkim, czy temat jest wyczerpany i zbadany dokładnie przez świat naukowy. To tak jak z cudami w religiach wszelkich, tylko są opisywane, a nigdy nie było świadków i relacji na ich widzenia.

Można się zastanowić, dlaczego osoba boska pokazuje się tylko ludziom mało wykształconych i mało inteligentnie rozumnych. Dlaczego dzieci tylko mają prawo do objawień, a potem na tej relacji powstają wielkie sanktuaria religijne.

Dlaczego boskość przekazu istotnej wiedzy dla ludzkości, powierzana jest osobom mało kumatym, mało wiarygodnym i miejscach najmniej do tego przystosowanych, lub wręcz dziwnych.

Czyżby boskość doskonała nie szanowała papieży, biskupów, naukowców, ludzi szlachetnych i wiarygodnych. Dlaczego tak się dzieje, i dlaczego to jest tak mało wiarygodne? Nie jest to tylko kwestia wiary, ale kwestia logiki boskiej jako stwórcy.

Bo jeżeli są istotne rzeczy do przekazania ludziom, to dlaczego siły niebiańskie wybierają dzieci o małej wiedzy o świecie i małej świadomości bytu ziemskiego? Czy jest w tym jakiś cel znaczeniowy, czy zupełnie nie logiczny bełkot o cudach domniemanych?

Czy jest to tylko wymysł schorowanej wyobraźni, widzenie wyobrażeniowe w półświadomości, nie mające nic wspólnego z istnieniem boga, jako stwórcy wszechrzeczy.

W tym przypadku nie imputuję komukolwiek tez o braku istnienia boga, absolutnie nie o to chodzi.

Chodzi mi tylko o istotę rozumowania logicznego, o tym wszystkim co wiemy o otaczającym nas świecie. Bo obserwując świat poznajemy logikę jego konstrukcji we wszystkich jego wymiarach i aspektach form istnienia materii.

Nie są to sprawy błahe i nie istotne dla nas, ponieważ świat nasz ziemski jest pełen zagadek. Mam na myśli wszystko to co odkryliśmy, a o czym nie mamy pojęcia po co to zostało zbudowane i w jaki sposób. Dla kogo i kiedy, jaki to miało cel i sens, dla kogoś? A to wszystko jest wokół nas! Tu na ziemi! I istnieje!

Reasumując na tym poziomie, mamy wieje artefaktów wokół siebie na wielu kontynentach i nie wiemy jak to zinterpretować cywilizacyjnie.

Drobny fakt istnienia monumentów na wyspie Wielkanocnej, kto kiedy po co? Praktycznie nic nie wiemy. A dalej słynny Sfinks obok piramid?

I tak przykłady mogę dawać do liczby 1000, nie ma człowieka na ziemi, który jest w stanie powiedzieć coś więcej na konkretny temat. Natomiast pełno jest nawiedzonych, którzy wszystko wiedzą, takich omijam zupełnie z daleka.

Wracając do problemu UFO, mało istotne w sumie jest, czy są to fakty potwierdzone ich istnienia, czy nie. Bo w sumie należy tylko skorzystać z możliwości logicznego myślenia, aby wyciągnąć racjonalne fakty z wiedzy już posiadanej. Aby sobie odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje życie we wszechświecie.

W sumie każdy z nas cieszy się funkcją abstrakcyjnego myślenia i rozumowania, a do tego trzeba mieć trochę wiedzy o świecie. A najwięcej kraczą Ci, co najmniej wiedzą. Taka już nasza ludzka konstrukcja logicznego rozumowania, wystarczy przypomnieć sobie historię z Kopernikiem.

Ale nie wszystkim to wystarcza, co mnie nie dziwi absolutnie, to samo było z możliwością oderwania się od ziemi. Chodzi o to czy człowiek może latać, okazało się że może i to szybko! Istnieje jeszcze tysiące możliwości dla człowieka, o których nawet nie myślimy, nie śnimy, bo za cieknie bolki jesteśmy w wielu dziedzinach.

Wystarczy tylko rozumować w następujący sposób, podczas bitwy pod Grunwaldem istniały już fale elektromagnetyczne i radiowe, które umożliwiały kontakt radiowy, czy wręcz komórkowy, ale nie odkryto wtedy jeszcze tej technologii. Tak samo istniał prąd, ale nie,,,,,i tak dalej,,,dalej,,

ta sama zasada działa też w przyszłość, tylko trzeba mieć otwarty umysł do abstrakcyjnego i logicznego myślenia,,,,,to otwiera zupełnie inne możliwości naszego rozwoju, pozwala na śmiałe wyobrażenia sobie czekających nas czasów,,,,
w przyszłości,

zresztą tak się rodzą następne odkrycia, które zmieniają naszą powszednią rzeczywistość,,,,,,
na nowoczesną, która za 20 lat jest już przeżytkiem, to samo tyczy się wiedzy o wszystkim co widzimy,,,,,,,,(cdn)

pozdro,,,,,
 

orionblues
 
Mehmet Ali Ağca ur. 9 stycznia 1958 we wsi İsmailli w Turcji,

- turecki zamachowiec, zabójca dziennikarza, dokonał nieudanego zamachu na papieża Jana Pawła II 13 maja 1981 na placu Św. Piotra w Rzymie.

Za swoje czyny Ağca odbywał karę przez prawie dwadzieścia lat we włoskich więzieniach, po czym na prośbę papieża został ułaskawiony. W Turcji spędził w celi kolejne pięć lat, został zwolniony 12 stycznia 2006. Ponownie osadzony w więzieniu 20 stycznia 2006.

Dorobek życiowy niedoszłego obywatela Polski oraz
przyszłego katolika!

Młody Ağca już jako nastolatek dopuszczał się drobnych przestępstw, został członkiem gangu ulicznego terroryzującego jego rodzinne miasto. Potem zaczął działać jako przemytnik na granicy turecko-bułgarskiej.

Następnie udał się do Syrii, gdzie przez dwa miesiące szkolił się w technikach terrorystycznych obejmujących posługiwanie się bronią. Sam Ağca stwierdził, że jego trening był opłacany przez bułgarskie tajne służby.

Ağca przystąpił do Szarych Wilków - tureckiej organizacji terrorystycznej. Ataki Szarych Wilków na terenie Turcji przyczyniły się do upadku rządu i wprowadzenia władz wojskowych. Historycy spierają się, czy Szare Wilki były wspierane przez wywiad bułgarski czy przez CIA. Sam Ağca stwierdził, że nie interesowały go motywy jego mocodawców i działał tylko dla pieniędzy jako najemnik. W roku 1979 z polecenia Szarych Wilków zabił wydawcę lewicowej gazety Abdi İpekçi w Stambule. Ağca został wydany przez tajnego informatora i turecki sąd skazał go na dożywocie! Szare Wilki pomogły mu w ucieczce, po czym młody terrorysta schronił się w Bułgarii.

2 maja 2008 pojawiła się informacja że Ağca wystąpił o nadanie mu polskiego obywatelstwa.

Sprawa ta nie została na razie rozstrzygnięta, dziwię się, że Polska ma jakieś wątpliwości. Przecież ten smrodliwy chłam ludzki, już został skazany raz na karę śmierci!

Agca: chcę ochrzcić się na Placu św. Piotra!!!

Mehmet Ali nie długo zażąda własnego pomnika na Placu św.Piotra, planuje być obywatelem Polski, jest to w sumie tragiczna farsa współczesnego świata i jego praw.

Rząd nasz powinien go wysłać do sanatorium, bo po 25 latach więzienia, Ali jest osłabiony psychicznie i plecie głupoty.  

Wykonawca zamachu na Jana Pawła II, Turek Mehmet Ali Agca powiedział włoskiemu dziennikowi "La Repubblica", że chce się ochrzcić na Placu świętego Piotra, tam, gdzie 13 maja 1981 roku oddał strzały do polskiego papieża.

Ludzie, jak można dopuścić aby wielokrotny morderca od najmłodszych lat swego życia, zyskiwał taki populizm społeczny w cywilizowanym świecie.  

W wywiadzie opublikowanym w przypadającą w środę 28. rocznicę zamachu, przebywający w więzieniu w Turcji Agca zadeklarował, że pragnie zamieszkać w Fatimie w Portugalii.

No proszę, przecież to jest kolejny akt terroryzmu w jego wykonaniu. Świadomie robi zadymę i stawia przebaczaczy religijnych w kłopotliwej sytuacji. Teraz dogmatolodzy zastanawiają się nad tym, co głoszą wśród wiernego i pobożnego ludu. Jest to jawna i bezczelna manipulacja służąca tylko temu, aby ratować muzułmańska terrorystyczną d**ę od wiecznego pudła.

Ja osobiście nie wierzę mu w ani jedno jego słowo.

Ali przypomniał, że strzały oddane przez niego do Jana Pawła II interpretuje się jako realizację "trzeciej tajemnicy fatimskiej".

To znaczy, że zlecenie wykonania tej przepowiedni zostało mu zlecone przez (,,,,,,,,) no proszę sobie odpowiedzieć samemu na to pytanie!

W tym momencie świat stanął na głowie, czy ktoś zrobi z nim wreszcie porządek?

Turecki zamachowiec, zapytany o to, kiedy zdecyduje się przedstawić prawdę o tym, kto "dał mu broń do ręki", odparł: "teraz nie. Nie mogę ani nie chcę nic powiedzieć".

Przecież on odpowie zgodnie z przepowiednią, że miał widzenie (objawienie) i musiał to zrobić zgodnie z wola bożą!

Ujawnił, że wysłał do Rzymu swego adwokata, gdyż - jak wyjaśnił - starał się o kontakty z "kierownictwem Kurii" Rzymskiej.

Wiele zastanawiałem się, to długa podróż wewnętrzna. Chciałbym zbliżyć się do religii katolickiej" - oznajmił Agca!

Ludzie, to rzeczywiście długa droga, najlepiej o tym świadczą jego życiowe dokonania!

"I chciałbym, kiedy będę już wolny, ochrzcić się!

Byłbym zadowolony, gdyby to się stało przed mediami z całego świata, na Placu świętego Piotra. W miejscu, gdzie ugodziłem papieża Wojtyłę" - oświadczył.

To był człowiek "budzący w XXI wieku największy szacunek, i o wielkim sercu"- powiedział Agca o Janie Pawle II. I dodał: "chciałbym oddać mu hołd przy jego grobie".

Tanie granie na uczuciach religijnych, a do tego perfidne i świadome. Taki jest jego plan odkupienia za grzechy, chytry i przebiegły.

Nie wiem kto da się na to nabrać, ale to jest jego jedyna droga do wolności w glorii męczennika przepowiedni? To znaczy, że jego czyny są zlecone nie przez ludzi, a siły wyższe.

Trzy dni przed śmiercią papieża Ağca udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że w spisku na życie Jana Pawła II brały udział osoby z Watykanu, które mu pomogły!!!
Potem jednak zaprzeczył, że udzielił takiej wypowiedzi.

Po śmierci papieża brat Ağcy, Adnan, udzielił wywiadu, w którym powiedział, że rodzina zamachowca jest w żałobie po śmierci papieża, który był ich wielkim przyjacielem.

Sam Ağca w wywiadzie udzielonym 2 dni po śmierci papieża dla CNN stwierdził, że chciałby wziąć udział w jego pogrzebie, jednak władze tureckie odmówiły mu przepustki z więzienia.

Matko Boska, świat zwariował!

pozdro,,,,,
 

orionblues
 
nie do mnie należy ocena wartości
merytorycznych czy filozoficznych
wypowiedzianych kwestii,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
zróbcie to Państwo na swój
własny i pocieszny użytek,,

pozdro,,,,
 

orionblues
 
Nasze partie już zdecydowały,
kto z ich elit intelektualnych
zdecydowanie zwycięży
w czerwcowych wyborach,,,,
a wyborcy jak zwykle pokrzyzują
plany co po nie którym
pewniakom,,,,

pozdro,,,,,,