Wpisy użytkownika orionblues z dnia 6 grudnia 2009

Liczba wpisów: 15

orionblues
 
witam wszystkich krajowych kaczorków,
zrzeszonych na blogach sympatycznego
i gościnnego Pingera,,,,

życzę sympatycznej i boskiej
niedzielińskiej
schizofrenii,

jak co tydzień,,

pozdro,,,

Pokaż wszystkie (14) ›
 

orionblues
 
Tragicznie rozpoczęła się niedziela 6 grudnia!!!

Na polskich drogach doszło już w nocy do kilku tragicznych wypadków, w których 8 osób poniosło śmierć.

Wielkopolska
Trasa krajowa numer 10 Szczecin - Warszawa jest zablokowana. Rano w Wyrzysku, na zjeździe w kierunku Bydgoszczy, auto osobowe zderzyło się z cysterną, przewożącą mleko.
Pasażerowie samochodu zginęli na miejscu.
Ciężarówka stanęła w poprzek drogi i zablokowała ruch na krajowej "10". Policjanci i prokurator ustalają okoliczności i przyczynę wypadku.
Przynajmniej do 11.00 nie będzie przejazdu przez Wyrzysk. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowość Glesno.

Śląsk;
jedna osoba zginęła, a druga trafiła do szpitala po porannym wypadku w Nieborowicach na Śląsku. Zderzyły się tam dwa ople - podała policja. Droga krajowa nr 78 jest zablokowana. Prawdopodobnie do południa kierowcy będą musieli korzystać z objazdu.
Droga nr 78, na której doszło do wypadku dojeżdża do autostrady A4 w rejonie Gliwic. W przeciwnym kierunku prowadzi do Rybnika. Nadkomisarz Zdzisław Dratwa ze śląskiej drogówki powiedział, że kierujący oplem corsą zjechał na przeciwległy pas uchu i zderzył się oplem vectrą. Obydwa samochody spłonęły.
Na miejscu zginął kierujący corsą, kierowca vectry został przewieziony do szpitala. - Prawdopodobnie życiu tego kierowcy nie zagraża niebezpieczeństwo, ale nie mamy jeszcze szczegółowych informacji na temat jego stanu zdrowia - zaznaczył nadkom. Dratwa.
Droga po wypadku została zamknięta. Policjanci poprowadzili objazd przez Knurów. Tak będzie jeszcze prawdopodobnie przez dwie godziny.

Małopolska;
trzech młodych mężczyzn zginęło w nocy w wypadku drogowym, do którego doszło w Starych Żukowicach pod Tarnowem. Czwarty mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala - poinformował dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi samochód, którym jechali młodzi ludzie, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Honda accord rozpadła się na pół. Na miejscu zginęli kierowca i dwaj pasażerowie. Jeden z pasażerów, który siedział na tylnym siedzeniu samochodu, został wyrzucony z pojazdu.
Ofiary wypadku to mieszkańcy Nowych Żukowic, mieli ok. 18-20 lat. Policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.
 • awatar gość: moiego chłopaka tak kuzyn zginął tragicznie przez jakiegoś idiotę ba a był takin jeszcze młody! zabić takich idiotów i zabrać im prawojazdy...:(
Pokaż wszystkie (1) ›
 

orionblues
 
Sexy zakonnica kusi biustem i bielizną,
Rydzyk kusi radiem i telewizją,
boże ale ich popieprzyło zdrowo,
niech dziękują bogu,

że nie żyją w czasach Lutra!

bo by na nich nie pozostała sucha sutanna,
skroił by im zadki na kawałki, sprzedawczyki,
kasa, kasa, i nic więcej, znamy to z historii,
pospolitej czerni padła na czachę mamona,

Luter mawiał, do modlitwy chamy! złodzieje!
Bilety do nieba chcą sprzedawać okrutniki!

A tu proszę diabelstwo się pleni w najlepsze!
Luter krzyczał, chłopów okradać chcecie chamy!

Miał rację Luter, bo kościół za grosze kupował,
ziemie od biedoty i stawiał klasztory i kościoły,
wszyscy biednieli, a kościół trzymał za ryja,

dzisiaj to moherki finansują kościół,
obchodzimy 18 rocznicę dojenia emerytów,
ich do cna,,,,,brawo!

ale czasy się zmieniają,

całe szczęście,
że na zagrabione hektary
nie da się nakleić znaczka pocztowego,

bo obywatele staliby na jednej nodze,
tyle zostałoby z ziemi naszej!

pozdro,,,

(jawna i nie ocenzurowana wiedza, dla nie słuchających radia piernikowego,,,,,,

Duchowy przełom
Odczuwalny u schyłku XV wieku w całej Europie przełom renesansowy, rozkwit humanizmu, widoczny był szczególnie w Kościele.
Wielkim reformatorom, mimo różnic między nimi, zależało przede wszystkim na zbawieniu duszy człowieka i dobru nauki chrześcijańskiej,
co wyrażało się w ostrym sprzeciwie wobec zeświecczenia, nieudolności, luksusu i nadużywania urzędów w Kościele.
Wiara stała się znów bardziej „osobista", ludzkich grzechów nie powinny odpuszczać pieniądze i daniny, a pierwotne posłanie Pisma Świętego
miało zostać oczyszczone ze wszystkich późniejszych doraźnych zmian. Według reformatorów, wprowadzone później rytuały, kulty, praktyki i dogmaty zaciemniały tylko sens pierwotnego posłannictwa. Wynikający z nauki wielkich reformatorów protestantyzm (z łac. protestare = publicznie wyznawać, świadczyć) apelował do jedynego autorytetu - Biblii, do wolności sumienia poszczególnych ludzi, do wewnętrznego nawrócenia i wiary, która nic dba o kult świętych, misteria i relikwie. Wystąpienie reformatorów spowodowane było jawnymi nadużyciami Kościoła i wzywało do powrotu do wzorców. Angielski reformator John Wiklef (ok. 1320 1384) już w połowie XIV wieku występował przeciwko finansowym roszczeniom kurii rzymskiej i żądał, aby Kościół powrócił
do „apostolskiego ubóstwa".
Praski teolog i kaznodzieja Jan Hus (ok. 1370-1415) krytykował zeświecczenie i chciwość Kościoła i objaśniał wiernym potrzebę wiary, za co wyrokiem
soboru w Konstancji - mimo obietnicy, że odejdzie wolny - został spalony jako heretyk. Ten sam los spotkał również występującego we Florencji przeciwko papieżowi Borgii i sprzedajnym rządom Medyceuszy mnicha dominikańskiego Girolamo Savonarolę (1452 - 1498), który swoje niewygodne nauki łączył z politycznym mesjanizmem. Dopiero wielkim reformatorom XVI wieku udało się osiągnąć trwały sukces.

Marcin Luter
Gdy Marcin Luter (1483-1546), mnich z zakonu augustianów w Erfurcie i od 1512 profesor nauk biblijnych w Wittenberdze, w roku 1517 opublikował 95 tez przeciwko rzymskiemu handlowi odpustami (zgodnie z legendą przybił je na drzwiach zamku w Wittenberdze), zapoczątkował tym samym ruch, który prześcignął jego zamiary, To, co papież Leon X w Rzymie pogardliwie nazwał „mnisimi zwadami", rozwinęło się wkrótce w szeroki ruch reformatorski, tym bardziej że Luter bronił, systematyzował i rozszerzał swoje tezy w różnych pismach. W 1520 roku spalił papieską bullę, grożącą mu ekskomuniką, czym przypieczętował zerwanie z Rzymem.
Zredukował kościelne sakramenty do dwóch, chrztu i uczty pańskiej, przejawiał głęboką i wewnętrzną ufność w laskę Boga i silną świadomość grzeszności człowieka. Z biegiem lat Luter stawał się coraz bardziej niecierpliwy i agresywny; papiestwo wydawało mu się w końcu rządami antychrystów.
Jego porywające i często dosadne mowy wzywały do czynnej reformy Kościoła, Wkrótce Lutra poparli różni niemieccy książęta i
wzięli go pod swoją opiekę, szczególnie arcyksiążę saski i graf heski. Pod ich ochroną Luter w 1521 roku mógł się spokojnie pojawić na zjeździe w Wormacji przed cesarzem i wysłannikami Rzymu.
Próba pojednania nie powiodła się, Luter obstawał przy swoich tezach. W następnych latach konflikt przybrał na sile; na zjeździe w Augsburgu w 1530 roku zwolennicy Lutra (on sam był nieobecny) zradykalizowali jego tezy i rozpoczęli proces podziału wiary w Niemczech. Wznawiane co pewien czas rozmowy o religii przynosiły pojednanie w równie niewielkim stopniu, jak  wojna (1546/47) pomiędzy katolicką armią cesarza H protestanckimi książętami niemieckimi.
W augsburskim pokoju religijnym z 1555 roku wynegocjowano chwiejną równowagę między katolikami i protestantami w państwie. Kruchość tej umowy szczególnie wyraźnie ujawniła wojna trzydziestoletnia (1618-1648). Luteranizm odnosił wielkie sukcesy na północy turopy. W Szwecji król Gustaw I Waza w 1527 roku wprowadził reformację według zasad Lutra, w 1536 roku w jego ślady poszedł król Christian III w Danii, Norwegii i Szlezwiku-Holsztynie._

Coolio - Gangsta's Paradise (PL Napisy)
 • awatar gość: dobre :D
 • awatar gość: tak radio maryja skończyło 18lat wiem kurwa bo jestem z Torunia!:D mam w dupie tych mocherowych ludzików rydzka!!!:D
 • awatar orionblues: @XDXsenia: ja w sumie współczuje tym biednym i mało kumatym ludziom,,,ale co mogę począć,,to są matki polki, nie wszyscy muszą być rozgarnięci w wiedzy na temat kościoła,,,,aż żal mi serce ściska, że czarni zabierają im wszystko, dając im gówno warte słowo,,,pozdro,,,
Pokaż wszystkie (5) ›
 

orionblues
 
chytry lis Rydzyk wie co robi,
w sumie jego prostactwo intelektualne,
całkowicie mu wystarcza,
na poziom mohera, to słowo boże,

przy tak dopracowanej machinie propagandowej,
wystarczy tylko szybko kręcić korbką,
kasa płynie sama i jeszcze się rozpycha,
sama kasa mózgu nie ma, ale ma uszy,

i tu disc'tatko święci triumfy,
grajdołki paciorkowe o inwestycjach,
o potrzebie budowy piramidy z krzyżykiem,
i kolejnych schodów do nieba, za ich kasę,

,,srali muchy będzie wiosna'',
tyle są warte opowieści tatki,
a dlaczego nie połączyć kanałem,
Zakopanego z Gdańskiem?

dla dobra wszystkich polaków,
a nie tylko, tych już ukrzyżowanych,
pogonić watykanistów do Sewastopola,
na grzyby, na poziomki, lub niech zbierają złom,

ludzie powinni już wyglądać i żyć jak herosy,
ponieważ już ponad 1500 lat święcona jest woda,
i jaki z tego pożytek, czy my zdrowsi?
czy my mężniejsi? ale na pewno nie mądrzejsi!

ciągle coś nam krzyżem stoi w gardle,
dziwne, że to coś zawsze ma na imię;
postęp, logika, mądrość i niezależność,
komu bije dzwon?

odpowiedzi udzielamy sami,,,,

pozdro,,,,
     
 


 • awatar gość: :D
 • awatar gość: ja się już wolę nie wypowiadać na ten temat bo aż brakuje mi słów na to...pozdro
Pokaż wszystkie (2) ›
 

orionblues
 
specjalne przesłanie muzyczne
dla Halinki Szafrańskiej z Rzymu,
trzymcie się zdrowo i fantastycznie,
acz statecznie i zdrowo,,,

orionblues z Suwałk, Polska,

pozdro,,,,

 

orionblues
 
miłego i sympatycznego popołudnia
na blogu i nie tylko,

bo nie samym klikaniem człek dyszy,

ale tak ogólnie, powodzonka,
w trwającym jeszcze dzionku,
kłaniam się życzliwie,

osiągnijcie strategiczne cele,
nawet te małe i nic nie znaczące,

które kiedyś urosną do monumentów pomnikowych,
w imię zasady,
od iskry zaczynają się rewolucje,

pozdrawiam miłych interlekutorów
od ideologicznych bojów,

pozdro,,,,

 

orionblues
 
a to jest odpowiedź na zagadkę muzyczną,
dla pewnej grupy młodzieży
z pewnego ogólniaka,,

gdzieś tam w kraju,,,

na dowód tego,
że wiedzy nigdy za dużo,,,
a ciągle za mało,,,

a sami o tym decydujemy,,,

pozdro,,,

 

orionblues
 
mam już dzisiaj dosyć pisania
o polityce religii i innych wypierkach,

czas na relaks muzyczny,
wielogatunkowy i przejrzysty,
może lekko wspomnieniowy,

z jedną lub dwoma wizytami
na listach przebojów,
na przykład w USA, Anglii
czy też u Czapajejów,

jedno jest pewne,
Rydzykowych przebojów tu
nie usłyszycie,,,

pozdro,,,

 • awatar gość: i dobrze bo mam dość polityki i religii...;d
Pokaż wszystkie (1) ›
 

orionblues
 
proszę bardzo
jedna blogerka zainspirowała mnie
swoim wpisem na temat wykonawczyni,

to ja natychmiast na poszukiwania,
i proszę jak robi się przyjemnie,,

to dzięki dla merveilleux,,,

posłuchajmy,,,,

pozdro,,,


 

orionblues
 
ciekawa babka,,,
tyle powiem,
przynajmniej na razie,,,

pozdro,,,,

 

orionblues
 
niech ta piosenka przypomina
wszystkim o obowiązku mycia
klawiatury waszego komputera
od czasu do czasu,

a należy koniecznie myć mydłem,
koniecznie w płynie,
przypominającym wymiona krowie,
bo inaczej nie poskutkuje,,,,

sprawdziłem to osobiście,,,,

bo jak będzie inne mydło,
to będzie można was podejrzewać,

o wiele rzeczy,,,,ho, ho,

po 1. erotomaństwo,
po 2. pedalizm,
po.3. romantyzm,
po.4. brak roweru górskiego,
po.5. jesienne załamanie w lędźwiach,
po.6. że skończyła się pasta do zębów,
po.7. o nie zapłacenie ubezpieczenia za samochód,
po.8. znowu MPO nie wywiozło śmieci,
po 9. brak poczucia humoru,
po.10.że można ciebie już zastrzelić bo jesteś  śmieszny,

pozdro,,,,
 • awatar gość: he he he :D
 • awatar gość: ty nie masz poczucia humoru?masz i aż zanato...:D
 • awatar orionblues: @XDXsenia: humor to bardzo szerokie pojecie abstrakcyjne, nie do zdefiniowania,,,można je jedynie zgranulować na potrzeby domowe,,,,pozdro,
Pokaż wszystkie (6) ›
 

orionblues
 
gratuluję wszystkim tym,
którym mycie klawiatury
przebiegło nadzwyczaj spokojnie,

ponieważ krowie mydlane wymiona,
mogą porysować klawisze,
potem mogą mylić się litery lub cyfry,

o znakach specjalnych nie wspomnę,,,
normalnie zgroza,,,ciary,
powodzonka,,,,,

a to wiadomo czym grozi,
nikomu tego nie życzę,,,,

pozdro,,,,

 • awatar orionblues: @Arachne27: postaram się przyjacielskim i ludzkim profesorem nauk wszelkich i stosownych,,,,,pozdro,,,
Pokaż wszystkie (1) ›
 

orionblues
 
Religia i tradycja to fundament Polski,
opoka-skała chlubnej 1000 letniej historii
narodu i państwa,
-część naszej tradycji i kultury.

Niezależnie od tego czy Polacy są wierzący czy nie,deklarują przywiązanie do wartości chrześcijańskich;

93% Polaków deklaruje się jako katolicy,
81% jako głęboko wierzący i wierzący,
99% twierdzi, że obchodzi święta Bożego Narodzenia,
98% świętuje Wielkanoc,
96% pamięta o zmarłych 1 listopada,
60% jest przeciwne eutanazji,
98% jest przeciwne adopcji dzieci przez pary niemałżeńskie,
68% jest przeciwne praktykom homoseksualnym,
89% za niedopuszczalną uważa zdradę małżeńską,

i choć nie jesteśmy święci,
przez Nasze dobrze znane grzechy,
mijanie się deklaracji z życiem na co dzień to,
to POLAK KATOLIK BRZMI DUMNIE!

ewka (PARDON)

to tak gościnnie ją prezentuję,
bo jest szczera, aż do bólu,,,,,,

normalnie opadają wszelkie członki,
mózg się lasuje i oczy bieleją,
co za zakłamanie i obłuda,
to tylko katolik potrafi,

wieszajcie na mnie psy i ropuchy,
mam to gdzieś, mija mnie to mgliście,
co za popieprzone społeczeństwo,
udaje święte, a daje dupska na lewo i prawo,

chrzanić religię, bo to już obraza boska,
wedle wierzących, ale nie wszyscy wierzą,
chodzi tu już tylko o bycie człowiekiem,
nie chodzi o to czy, katolik, prawosławny,

czy muzułmanin, islamista, protestant,
są zasady ludzkie i proste dla wszystkich,
nie bij w mordę kogoś, jak sam nie lubisz dostać,
nie kradnij, idź i poproś, nie obmawiaj,

nie plotkuj, nie bądź chamem dla innych,
szanuj innych, tak jak sam oczekujesz dla siebie,
tak na dobrą sprawę można by to odwrócić,

ponieważ tylko święta i nie zawsze są prawdą,
które dla katolika są przerwą na wściekliznę,
do współplemieńców, już po pierwszym dniu,
ich gniecie w dołku, ręce, język,pięści swędzą,

najbardziej smutne fakty wychodzą za granicą,
dopiero wtedy wiemy, kto nam wbija nóż w plecy,
no kto? Niemiec, Szkot, Anglik, Irlandczyk,
Amerykanin, Kanadyjczyk, Grek, Australijczyk?

nie, to nasz kochany pieprzony parafianin,
ten od znaku pokoju przekazywanego podczas mszy,
sami nie mamy szacunku do siebie, to prawda,
najwięcej sami siebie oszukujemy, katujemy,

i nie chodzi tu o komunistów,
czy innych warchołów, patałachów rolnych,
a co uczyniło Rydzykowe radyjo z moherami?
toż to już się zatraciło w nienawiści,

to zionie jadem do wszystkiego i wszystkich,
na których wskaże wódz moherowego stada,
gdyby w kraju prawo stanowiło prawo,
to papcio od dawna lizałby kraty od wewnątrz,

a za to że zakonnik, to wyrok powinien być srogi,
bo Wisła nie płynie do źródeł, tylko odwrotnie,
jak ktoś tego nie kape, to trudno, won,
tylko za obrazę żony prezydenta, 8 lat pierdla,

za nawoływania do nienawiści do żydów, 7 lat,
za wpieprzanie się do polityki,5 lat,
tak na bolka oko, powinien garować od 5 lat,
nie wspomnę już o finansach, dożywocie,,,,,,

i jak możemy funkcjonować normalnie,
kiedy 18 raz, idiota robi sobie z nas jaja,  
wielu porządnych obywateli przewidziało to,
żyją już od dawna w innych krajach świata,

a my będziemy czekać na uznanie,
jednego administratora Watykanu za świętego,
już żłobki, szkoły, ulice, dzielnice, góry,
kluby, setki pomników są jego imienia,

jeszcze brakuje nowych gatunków traw, drzew,
porostów i bakterii jego imienia, paranoja,
patrze na wystawy kiosków Ruchu przy ulicach,
wszędzie stoją wypłowiałe publikacje o JPII,

toż to obraza boska, naród nie kocha papieża,
o co chodzi, stoją kalendarze, płyty, książki,
foto albumy, wspomnienia, relacje, płyty CD,
wszystko to marnieje i pójdzie na przemiał,

ale papieża mamy wszędzie, szczególnie na,
na językach populizmu i propagandy, bo to interes,
czysty zysk za państwowe pieniądze, a prawda?
jest taka, że wszyscy go mają głęboko w paciorku,  

a to wszystko co widzimy to spektakl obłudy,
taki kociokwik na pokaz, bo chodzi o to aby,
aby unarodowić postać patriotycznie dla nas,
a to chwyt propagandowy kościółka kasowego,

aby nas doić, doić, doić, doić i żyć godnie,
oczywiście na nasz narodowy koszt, to znaczy,
niech każdy spojrzy w lusterko, tak, tak,
czy wierzysz czy nie, rząd będzie płacił za Ciebie,

na emeryturki dla każdej sutanny,
a jak zabraknie dla górników, stoczniowców,
hutników, nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek,
i innych zawodów, to się nie martwcie,,,,,

zawsze możecie się pomodlić z plebanem,,,
aby los okazał się łaskawszy,,,

bo nie zanne są wyroki boskie,
dlatego klechy załatwili sobie to wcześniej,
bo kto to wie, co bogu odbije,,,,

pozdro,,,
 • awatar Sill Valt: Tak jest, inszallah!
 • awatar Ishtar666: Zgadzam się z kazdym słowem
 • awatar orionblues: @Ishtar666: @Sill Valt: to dzięki, oczywiście pobożne, że zgadzacie się z moimi tezami, ale taka jest prawda i nic na to nie poradzę,,,,,ale czy widzą to ci, co powinni poznać prawdę? kościół stara się zadymić prawdę innymi tematami, jak zwykle! * usuwanie ciąży! badania prenatalne! sztuczne zapłodnienie! kiszenie ogórków wieczorowa porą! pozdro,,,
Pokaż wszystkie (5) ›
 

orionblues
 
hej tam joe,

daj cynk, co jest grane
w tym kawałku,
bo jest fascynujący,,,,,
muzycznie i tekstowo,,,,

proszę,,,,uprzejmie i bardzo,
i zapomnij o upierdliwości,,,
o łaska,,,,

pozdro,,,

 • awatar orionblues: @merveilleux: ale posłuchaj tej piosenki, jest urocza cudownie,,,,,pozdro
 • awatar gość: tak piękna jest...:D
 • awatar orionblues: @merveilleux: to spoko, miłych wrażeń,,,pozdro,
Pokaż wszystkie (13) ›
 

orionblues
 
całkiem ciekawy głosik,
nie wspominając o rytmie,

znając klimaciki rzymskich uliczek,
ten kawałek powinien zachwycić,

oczywiście koleżankę znad Tybru,
klimatyczną rzymiankę joe,

pozdro,,,,