Wpisy użytkownika orionblues z dnia 10 września 2008

Liczba wpisów: 10

orionblues
 
korzystając z Google Earth,
przedstawiam teren,
po bliźniaczych wierzach WTC,
to już tragiczna historia,
ale nie tylko ameryki,
czy Nowego Jorku,
to historia nas wszystkich,
jacy jesteśmy bezbronni,
jak uczy historia,
samotnie nic nie zdziałamy,
ale zjednoczeni możemy pokonać,
wszelkie zło tego świata,
oby tak się stało,,
pozdro,,,,
 

orionblues
 
Wiec w obronie stoczni,,,,

Prezes PiS Jarosław Kaczyński z wstążką żałobną, którą dostał od uczestników wiecu stoczniowców przed historyczną bramą stoczni w Gdańsku.

Ja tam wiem jedno, gdziekolwiek pojawi się Pan Jaro, na pewno nie chodzi o to co mówi, On tam uprawia politykę dla własnego dobra, a dobro o które niby walczy, ma głęboko w dupie. Tak było jest i będzie, tego uczy doświadczenie, oraz skutki jego działalności w innych sprawach.

Wiem, że to nie jest budujące, ale wolę okrutną prawdę, niż tani miodzik na populistyczną imprezę.
To samo było dwa dni temu z okazji rocznicy podpisania umów sierpniowych, widowisko smutne i tragiczne w sumie, ale z czasem Jaro zbierze żniwo swojej działalności kreciej.

Kotara milczenia czeka na niego, aby zasłonić jego imię na wieki.  

 

orionblues
 
To jest 25 tysiecy cierpiących i głodnych, młodych obywateli narodu, środkowoeuropejskiego kraju nad Wisłą, który buduje pomnik Chrystusa Króla, aby popatrzył i zapłakał nad ich losem.

Czy tak powinno być, to nie stać nas na to, aby zapewnić im godny byt, w sumie wszyscy jesteśmy ich rodzicami, bo taką rzeczywistość zgotował im los.

Bieda i przemoc w polskich domach dziecka, zapomniani przez Boga, ludzi i Państwo.
Ukochane dzieci przez polityków, tak chętnie brane na ręce w blasku reflektorów i kamer, dziś są traktowne jako uboczny produkt nowoczesnego społeczeństwa.

Nie ma dla nich czasu, pieniędzy i właściwej opieki, a obecny ich stan, to wegetacja i czarna rozpacz. Obiekty te spadły z szachownicy politycznej, jako element przetargowy, a to skazuje je samotność i powolne umieranie. Z tego co podają media, raport NIK stwierdza, że żadna ze skontrolowanych placówek nie zapewniła wychowankom odpowiednich warunków. Inspektorzy ustalili, że w wielu domach dziecka dzieci są źle odżywiane, a wychowawcy stosują wobec wychowanków przemoc.

W ostatnich latach trafia do nich coraz więcej tych, których rodzice wyjechali do pracy na Zachód. Dlatego co druga placówka jest przepełniona - średnio przebywa tam 49 wychowanków. W prawie każdym pokoju mieszka więcej niż pięcioro dzieci. W co trzecim domu wychowankowie nie mieli zapewnionej opieki w nocy, w co piątym - także w ciągu dnia.

W raporcie NIK stwierdza również, że w domach dziecka umieszcza się nieletnich, którzy zgodnie z orzeczeniami sądowymi powinni trafić do młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Dziennik "Polska" pisze, że do października resort pracy przygotuje projekt ustawy, likwidującej wszystkie domy dziecka, a co dalej z tymi sierotami uczyni katolicki kraj?
 

orionblues
 
Czy istnieje cząstka Higgsa?
Czy istnieje pole Higgsa?

Okazuje się, że nie wielkość decyduje o potędze wszechświata, ale bardzo małe elementy składowe materii. Teoretyczne rozważania o materii i obliczenia wskazują, że musi istnieć uniwesalna czastka, która decyduje o materialności wszystkiego, bo inaczej świat byłby czystą energią.

A brak materii oznacza, że nie istnielibyśmy nigdy w formie zbioru pierwiastków naszych ciał. Antymateria, materia czarna, która wypełnia przestrzeń jest istotna do utrzymania wszystkich sił fizycznych, które trzymają wszechświat w kupie.

A właśnie na temat tej tajemniczej materii wiemy praktycznie nic, tzn, mało i to teoretycznie.

Bezdyskusyjnie jest to ważna sprawa dla nas, wręcz podstawowa, a to może w przyszłości zmienić nas i kierunek naszego rozwoju na zawsze.

Dlatego tak olbrzymie sumy przeznaczono na ten eksperyment, całkiem możliwe, że świat po tym odkryciu będzie inny w sensie pojmowania jego fizyczności materialej, ale i filozoficznego pojmowania jego złożoności.

Istnieje też możliwość całkowitego fiaska tego eksperymentu, może nie dorośliśmy jeszcze do tej wiedzy o naturze bytu wszechrzeczy. Całkiem możliwe, że odkryjemy kolejną cząstkę elementarną, ale to nie będzie koniec tajemnic natury.

Może to jest nie skończoność, nie dostępna nigdy w swej złożoności na nasze wyobrażenie, jak sobie ją wyobrażamy i wyliczamy.

Dowiemy się tego w ciągu paru dni, czy przekroczymy pewną granicę wiedzy, czy dalej pozostaniemy pokorni i poszukujący tej ulotnej odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
 

orionblues
 
Bez narodowowego szaleństwa i przekrętów emocjonalnych, na sprawę trzeba spojrzeć poważnie i odpowiedzialnie. Przede wszystkim prawo ma stanowić prawo, a nie ideologiczne przepychanki i kłamstwa.

Demolowanie stadionów, ulic, niszczenie mienia publicznego i prywatnego, to nie wymysły pisarzy SF, to fakty zapisane na taśmach wideo. Wiadomo, że działalność kretynów kiboli, odstrasza prawdziwych kibiców od stadionów. Nie dysktujmy na temat bo szkoda czasu.
 
Odpowiedzialność powinne ponieść osoby odpowiedzialne za te bandyckie wybryki
antyspołeczne i antysportowe.

Rola policji w kwestii jest tylko jedna, wyłapać agresorów niszczących wszystko na swojej drodze marszu, aresztować i sporządzić wniosek o ukaranie.

Policja powinna postępować w sposób cywilizowany, zgodnie z procedurami i nie przekraczać swoich kompetencji w tej materii, bo będzie totalny burdel.
A to że nie wszyscy powinni być tam zatrudnieni, to nie jest tajemnica, to są tylko ludzie i często zdarza się im odnieść rany podczas interwencji. To tym bardziej ci agresywni kibole powinni być ukarani ręką prawa.

I to wszystko w tej kwestii, ale kiedy będziemy stosować odpowiedzialność zbiorową, nie przyniesie to żadnych porządanych skutków. Wiadomo jedno w tej sprawie, kibole są bardzo cwani i szybcy, potrafią po dokonanych zniszczeniach rozpłynąć się w powietrzu. Potrafią też znakomicie grać świętoszków, gwałconych przez policję.

W sumie z jedenj strony mamy prostą procedurę, ukarać winnych przestępstwa, a z drugiej strony musimy im udowodnić winę w 100%, bo sprawiedliwość zostanie oszukana. A cwani kibole wrócą na ulice i dalej będą stanowić zagrożenie społeczne dla obywateli.

Trwa gra, kto kogo załatwi na amen, kibole kontra policja, giną ludzie od noży, wypadają ludzie z pociągów, w sumie wszyscy padamy ofiarą ulicznych rozrabiaków, teraz chodzi o to, aby znaleźć skuteczny sposób na wyłapanie tych dewiantów.

Bo nie widzę powodu aby niewinni byli traktowani jak bandyci, natomiast przetępcy byli torturowni prze policję.
 

orionblues
 
Proszę bardzo jaki przykładny obywatel, bogaty w tradycje staropolskie, prawdziwy katolik i też został odcięty od możliwości, uczęstniczenia w mszy świętej.

Boże ty to widzisz i nie grzmisz?
To jest tragedia polaka parioty?
Tyle tradycyjnej godności męskiej odcięto od świata?

On biedny i załamany bo za kratkami!  
To potwierdza popularną tezę, o odsiadujących, tam są tylko nie winni i ofiary systemu!

Normalnie łza się w oku kręci, jak podczas projekcji filmu Gold Fater, tyle nie  sprawiedliwości spadło na biednego obywatela rzeczpospolitej. Co on biedny może począć, kiedy tyle obowiązków na niego spada, a on w niemocy swojej tęskni za gestem praojców staropolskich.

A czy do szanownego dżentelmena o wielkich tradycjach staropolskich,  dociera świadomość co on tam robi za ktatkami i za co jest trzymany. Świat jest prosty w swojej konstrukcji, jak stawianie kroków, aby iść do przodu. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie się idzie i po co, a on zaszedł tam sam. Na skutek swoich czynów, nikt go nie zmuszał do czynów lubieżnych, gwałtów i innych sprośności.

Wszyscy w życiu chcą być ważni, mądrzy, szanowani i do tego być bogatym i na wysokim stanowisku.  Wszystko to miał jegomość obywatelski zapuszkowany, ale chciał mieć więcej, już się czuł jak książę na włościach, pan i władca ciał niewieścich. Chucie męskie nie jednego już, zaprowadziły na spacerniak więzienny, taka rola casanowy współczesnego.
Który wykorzystuje służbowe zależności, do zaspokajania siebie we wszystko, co mu się zamarzy.  

A gdzie szanownego Pana były te zasady staropolskie, szacunku dla biaogłów, gdzie rycerskość chwalebna, która swe życie kładła na szali w walce o ich cnotę?

Pytam się gdzie romantyczna postawa rycerska, opisywana w eposach średniowiecznych?

Domniemywam, że nie jedna białogłowa dla chwały takiej postawy, dobrowolnie nagrodziłaby takiego boja urokami wszekimi i cnotami posiadanymi, aby posmakował tych miodowych chwil i by wiedział o co walczył, ryzykując swe życie.
 

orionblues
 
,,Skórę noście własną, nie niedźwiedzią''

Prawie nagie dziewczyny w futrzanych czapkach trzymają transparent przed Ambasadą Wielkiej Brytanii, w Warszawie.

Proszę bardzo jakie inteligentne dziewczyny skupione wokół akcji na rzecz biednych niedźwiedzi, których futro służy do produkcji olbrzymich czap żołdaków angielskich.

Wszyscy mówimy gromkie ,,FE,,!
 

orionblues
 
w świecie dzieją się ciekawe rzeczy,
a dziś wieczorem znów zabiją dzwony,
ludzie będą słuchać muzyki w zaciszu,
inni zapalą świeczkę na wieczny spoczynek,
stęsknieni będą gnać ku przeznaczeniu,

ziemia się kręci bezwolnie z nami,
zmianą pór roku licząc czas upływem,
gdzieś w przestrzeni błyśnie gwiazda,
inna spełni życzenia swym upadkiem,
jestem ja, jesteś ty, przyjdą oni,

jednym jest ciasno od przyjaźni,
drudzy za drucha mają łzę samotności,
powoli gasną światła świtu blaskiem,
kolejna noc z policzkiem przy szybie,
a droga oczekiwania jest pusta i zimna,

w nocnym czuwaniu tylko wiatr i liście,
tańczą w powolnym rytmie zegara biciem,
budzący się dzień kończy tęsknoty spektakl, niespełnione oczekiwanie spowalnia ruchy,
płomienia świecy wśród twóch talerzy,

które wrócą na półkę jak marzenia.  


 

orionblues
 
jak można nie lubić kompozycji Annie,
jest w nich tyle świata ile wokół nas,
wraz ze wszystkimi problemami,
jakie nas kołyszą do snu,,,,
pozdro,,,,,

 

orionblues
 
a to żeście mnie zaskoczyli mile,
nie spodziewałem się takiej reakcji,
na twórczość Annie,
miło bo to jest kobieta,
o niesamowitej osobowości twórczej,
nie wspomnę już o poziomie wykonawczym,
ma ona wiele talentów,
wystarczy jej tylko posłuchać,,,
a reszta przyjdzie sama,,,,,
pozdro,,,