Wpisy użytkownika orionblues z dnia 21 sierpnia 2008

Liczba wpisów: 9

orionblues
 
* wszyscy dążymy do świata bez wojen, niech wreszcie zapanuje pokój,,,,,

* jest to proste jak konstrukcja, do produkcji masła,,,,,,

* organizacja narodów zjednoczonych, niech przyjmie deklarację, że obóz państw neutralnych powiększa się, co dekadę,,,,,

* tak jak Japonia po 1945 roku,, koniec marzeń o militaryźmie,,,

* to samo może zrobić Polska, jako kraj doświadczony okrucieństwem wojen,,,,,

* wykluczając armie, jesteśmy w stanie coś osiągnąć, a utrzymując je, skazujemy siebie na ciągłe zagrożenie, i biedę totalną,,,,

* co dziś może nasza armia, poświęcić na rzeź całkowitą pokolenie, a resztę znamy,,,,doświadczyliśmy jako naród wielokrotnie,,,,może to wystarczy?

* pozbywając się armii i tego wszystkiego co z nią się wiąże, naród stanąłby na nogi, wreszcie,,,,,

* ale my oczywiście będziemy nadstawiać dupę, na kolejne razy, bo taka nasza rola,,,,,,narodowego smutasa,,,,potem pomniki,,,,pieśni żałobne,,,,może już dosyć trupów przywożonych ze świata, na nasze powiatowe cmentarze,,,,,

* z wyjątkiem sił międzynarodowych, globalnych, chroniących przed walkami, bo to niestety jest potrzebne, jak byśmy czachą nie ruszali,,,,
to nasz obowiązek, dla dobra idei, pokojowej,,,
* puki nie uspokoimy świata globalnie przed rzezią, to ofiary będą, taki jest los tych niewielu, aby bronić pokoju dla milionów ludzi,,,

---reasumując, będą jeszcze ofiary w różnych częściach świata, musimy wszyscy ponieść koszt tego procesu, drogi innej nie wymyślono jeszcze,,,
dla dobra istnienia nas wszystkich,,,,,

*ale polska jako centrum europy, neutralna, to jest pomysł na przyszłość, tylko nasi politycy muszą do tego dorosnąć,,,,,

- a wszystko jest możliwe, tylko o to trzeba walczyć, a nie kupować następny złom zachodni, do obrony na dwie godziny walki,,,,,,,

- sama walka o coś, co jest przeszłością, nie zmieni świata, bo świat jest zupełnie inny niż w 1939 roku,,,,,

- nie kreujmy naszej świadomości narodowej, na potęgę militarną, bo to jest zupełnie
bez sensu,,,,

- neutralność nasza, mogłaby zapoczątkować zupełnie inny bieg historii świata,,,,,

- ale do tego trzeba dorosnąć historycznie, i być świadomym naszej słabości na dziś,,,,,,

- ale czy ktoś pomyślał o tym, na progu XXI wieku,
dalej machamy tą swoją małą szabelką, ale to jest sen krwisty,,,,,,,,
oby się nie powtórzył, naszym matkom,,,,,,,
pozdro,,,,,
 

orionblues
 
kawa boski poranny napój,
nieuchronnie zbliża się,
koniec wakacji,
czas zacząć kończyć,
wszelkie prace w rytmie letnim,
nie uda mi się zatrzymać dzwońca,
walnie jak kometa po uszach,
skończy swobodny tryb wolności,
czasu beztroskiego,
ale pracowitego,
wczoraj grono przyjacielskie,
wspomnieniom Freddiego Mercurego,
wieczór poświęciło,
teraz wiem dlaczego okulary,
tak ciasno na głowie siedzą,
trudno, ale  wielki człowiek,
wart był tego wspomnienia,
przesłuchaliśmy wiele jego utworów,
a zbiór mam duży i piękny,
jutro wyjazd do Gołdapi,
przeglądam detale wystroju wnętrz,
dobrze jest, ale analiza potrzebna,
siadam do arbaytu,
a po południu na rybki,,,
na rybki, zaczaję się na suma,
suma sumarum i tak nie złapię,
ale próbować trzeba,,,
i w tym największa radocha,,,
wspomnijcie Freddiego,
wart jest tej chwili krótkiej,,,
pozdro,,,


 

orionblues
 
wiecie,
że patrząc na świat bezstronnie,
to praktycznie,
cały czas jesteśmy,
w stanie wojny,

analizując to wszystko,
co dzieje się po 1945 roku,
ogień wojny płonie bez przerwy,
jedynie przenosi się terytorialnie,

ludzie giną z różnych powodów,
całe szczęście w tym,
że powoli rośnie,
świadomość cywilizacyjna,

zjednoczona Europa,
jest tego przykładem,
wszyscy co twierdzą inaczej,
to kłamcy i militaryści,

nie rozumieją nowych czasów,
po pierwszej wojnie,
świat ze łzami w oczach,
obiecywał sobie,
poprzez ligę narodów,

NIGDY WIĘCEJ!

mimo postępu technologicznego,
jesteśmy durne prymitywy,
nawet na klęczkach,
w świątyniach!

Dlaczego?
bo kapłani poświęcą nas przed bitwą,
pokropią też trupa,
po bitwie!

pozdro,,

 

orionblues
 
Tyle się dzieje wokół, że człowiek czasami czytając informacje, słuchając ich, nie zastanawia się nad ich znaczeniem, przesłaniem.
A to bardzo źle, wręcz tragicznie, bo kiedy tak powoli zastanowimy się logicznie, co dana informacja nam mówi, to rączki opadają, robi się słabo, uderza w nas młot realności, nie, to nie możliwe!
A jednak, truchlejemy po chwili, to jest prawda, jak nasze odbicie w lusterku. Zapada błoga cisza, mózg pracuje, szuka usprawiedliwienia lub logicznego wytłumaczenia, powodu sprawczego, danego wydarzenia z życia człowieka rozumnego (homo sapiens).

* Kobieta zostawia roczne dziecko obcym bezdomnym, płaci telefonem komórkowym za usługę i wyjeżdża z nowo poznanym facetem na weekend.

* Facet 17 letni kupuje samochód, jedzie na balangę do knajpy, wracając po udanej zabawie zabija 41 letniego chłopa, wystrasza się i ucieka że zabił człowieka, pozostawia go rowie, spokojnie jedzie do domu.

* nawalony mężulek strzela z broni pneumatycznej do żony, bo tak chciał,,,,,,

* trzech popijających przygłupów strzela do, człowieka który wyszedł na zakupy, na sutek tego traci oko,,,

* młodzi chłopcy zbierają koleżance komórkę, następnie wrzucają ją do studni, aby ukryć fakt swego bandytyzmu,,,,

Takich tragicznych informacji dostarczają nam media codzienne, słuchamy, czytamy, było przeszło, nas nie tyczy, zegarek cyka dalej.

Wczoraj spadł samolot, w płomieniach straszną śmiercią zginęło ponad 150 osób, przeczytaliśmy, było minęło, nas nie tyczy, zegarek cyka dalej.

W tybecie dalej giną ludzie, protestujący pokojowo ludzie zostali zastrzeleni przez żołnierzy chińskich, przeczytaliśmy, było minęło, nas nie tyczy, zegarek cyka dalej.

Tam gdzieś pedofil zgwałcił 9 letnią dziewczynkę, okrutnika złapano, wysłuchaliśmy, było minęło, nas nie tyczy, zegarek cyka dalej.

Ale któregoś dnia coś nas zdziwi i zaskoczy, to jest i nas tyczy, nie słychać zegarka,
cholera dlaczego u sąsiada w nocy wybuchła butla z gazem, i dlaczego ja widzę siebie śpiącą w dziwnej pozycji i przykrytą kocem?

Bo to nas tyczy teraz, wszystko dla nas minęło, zegarek cyka dalej, ale już innym.
 

orionblues
 
Kancelaria Sejmu chce, by jej przyszłoroczny budżet był wyższy o ponad 37 mln zł, bo dotychczasowe uposażenie jest stanowczo za małe.

Okazuje się, że panowie przyozdobieni zwisem męskim wiązanym pod szyją,  potrafią precyzyjnie liczyć swoją kasę, potrzebną im na życie. Mnie to osobiście strasznie zdziwiło,  ponieważ inne grupy zawodowe muszą leżeć w pozycji strajkowej o wodzie i soku, aby dostać 100 podwyżki, i tak o 600 za mało.

Ale przerywają strajk dla dobra kraju. Bo takie patriotyczne teksty wyśpiewują im zwisy męskie dekoracyjne z parlamentu.
Strajkujący lud pracujący miast i wsi, wraca do produkcji i wypracowuje wskaźnik PKB dla ojczyzny.

To ja proponuję aby podwyżkę zwisom parlamentalnym, zatwierdził naród produkujący wartości zawarte w bilecie Banku Narodowego, popularnie zwane kasą.

Niech na Lubelszczyźnie legną na styropianach zwisy męskie parlamentalne, z kartkami na szyjach, ,,Narodzie ratuj, giniemy z głodu w salach sejmowych''.

Niech pod pomnikiem stoczniowców w Gdańsku padną krzykacze sejmowi na gazety, na gruncie napiszą, ,,Narodzie już trzecią kadencję w tych samych portkach''.

Na ulicach Poznania niech chodzą parami i przez megafony strofują społeczeństwo, ,,Polacy, ile razy można urlopować na kanarach, litości dajcie kasy, bo słońce nas spali na wióry!

W Toruniu ojczyźnie radia piernikowego, niech zaapelują do taty pielgrzyma, niech zorganizuje marsz na Warszawę, w intencji kasy sejmowej. Przy okazji coś kapną na geotermę grzewczą dla schłodzonych wiarą.

pozdro pielgrzymkowo - truchtowe,,,,w intencji podwyżki,,,,
 

orionblues
 
Zbyt męskie warzywa mogą być przyczyna pokusy i grzechu, islamscy ekstremiści wypowiedzieli wojnę,,,,warzywom!  Iracki odłam Al-Kaidy ogłosił niedawno, że kobietom nie wolno kupować ogórków, ani innych warzyw o fallicznym kształcie.

No i masz babo placek, iraccy ekstremiści dzielą warzywa na męskie i żeńskie. Według nich te przypominające kształtem męski organ płciowy powinny być sprzedawane wyłącznie mężczyznom.

Czego to ludzie nie wymyślą nam jeszcze w imię zasad religijnych,  kobiety mogą kupować tylko warzywa o neutralnym kształcie, sałatę, koperek, pomidorki, kalarepę, fasolkę bez łupiny.
A co z pieprzem, bo jak coś zaczną pieprzyć, i przepieprzą, to też seksualnie mają przechlapane,,,,,,,, boże, mahomecie, coście uczynili!

Nie wiem śmiać się czy płakać, zrobi kobieta po zakupach sałatę do obiadu, dla islamskiego frajera, kompozycję z dwóch pomidorów i ogórasa, i ma totalnie przechlapane.

To nie jedyny zakaz, który stara się wcielić w życie Al-Kaida. Bojownicy zabraniają na przykład jedzenia lodów, gdyż te nie istniały w czasach Mahometa. Są również przeciwni salonom fryzjerskim i sklepom kosmetycznym.

Jak blisko jest religiom wszelkim do świata seksualizmu człowieka; na wschodzie do rozporka, na zachodzie zaglądają pod spódnicę.

Ciekawe są te religie tak z boku, ale żyć z nimi, to tragedia ludzkości.

Boże, to taki świat chciałeś stworzyć ludziom?

* info dla nie wtajemniczonych;
( islam jest religią monoteistyczną, zgodnie z nauką Mahometa objawienie przekazane żydom i chrześcijanom przez Abrahama, Mojżesza i Jezusa powinno zostać ponowione i uzupełnione. Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina: wyznanie wiary w jedynego Boga, pięciokrotna modlitwa w ciągu doby, post w miesiącu ramadan, jałmużna na rzecz ubogich, pielgrzymka do Mekki)

* i jeszcze bardzo istotne;
(Mahomet, prorok i twórca islamu, żył w latach 570-632. Urodził się w Mekce i zajmował handlem do czasu, gdy zaczął twierdzić, że podczas kontemplacji doznał wizji i zaczął głosić zasady nowej religii. Przeciwnicy zmusili go jednak do ucieczki z Mekki do Medyny. Data tej ucieczki, zwanej hidżrą, przypadająca na 622 r. ery chrześcijańskiej, przyjęta została potem za pierwszy rok ery muzułmańskiej)
 

orionblues
 
dość ładnie dobrane fotki,
Angeliny,,,,,
a przebój stary jak świat,,,,
jak to dobrze,
że ona nie jest muzułmanką,  
pozdro,,,

 

orionblues
 
dziś będąc na rybkach,
bardzo krótko i trochę padało przelotnie,
oczywiście nic nie złapałem konkretnego,
w sensie konsumpcyjnym,
ale zabrałem ze sobą bardzo ciekawą kniżgę,
Listy z ziemi, Marka Twaina,
mam gdzieś w zborach wydanie płytowe,
z ilustracją muzyczną Romana Kostrzewskiego,
słynnej kapeli metalowej ,,KAT'',
polecam tą pozycję,
do poczytania,
pozdro,,,


,,Listy z Ziemi ''(ang. "Letters from the Earth") to powieść Marka Twaina składająca się z jedenastu listów Szatana, który za skrytykowanie świata - dzieła Stwórcy - został zesłany na Ziemię, skąd pisuje do kolegów archaniołów Michała i Gabriela. Piórem Szatana Twain zakreślił własny, złośliwy komentarz do Biblii. Powieść powstała w 1909, jednak ukazała się dopiero w 1963, wiele lat po śmierci Twaina. Pierwsze polskie wydanie miało miejsce w 1966.


 

orionblues
 
bożena napisała;
,,nie szata zdobi człowieka''

wiesz ja myślę,
że najpiękniejszym ubiorem,
dla człowieka,
bez względu na płeć,
i wiek,,,,,,,,!  

jest jego dusza,
którą natychmiast czujesz,
po pierwszym spojrzeniu,

co mi z sukienek,
i ozdóbek wszelkich,
to wszystko jutro,
można zmienić,

w zależności od pogody,
piękne ciało nie koniecznie,
piękno duszy zawsze,
bo z tym się żyje,

spojrzenie, to brylant,
u śmiech, to diament,
miłe słowo, to kwiaty codzienne,
wspólny spacer, to w raju bycie,

nawet nie zauważysz,
zewnętrznej powłoki ubrań,
bo za blaskiem duszy tęsknisz,

ozdoby mogą nosić wszyscy,
a ty masz swój kochany,
skarbiec świata,
tuż obok siebie,

rozmawiasz z kwiatem,
a reszta to zbytki,
które znikną,

rzucone na łąkę,
kwiatów pełną,
wszystko co drogie,
nie pachnie na palcach,

jak woń łąki,
łykany we dwoje,
życia cudem upojeni,
pod chmurami kocem.

*gdzie tu miejsce,
na kamieni blask,
błysk złota,

czy szafir,
się uśmiechnie do ciebie,
przytuli szeptem,

czy spojrzy,
z Tobą,
w pejzaże życia okalające,

zadzwoni do ciebie,
zatęskni,
serca biciem,

nigdy,
to zostawmy,
te błyskotki światu,

naga natura,
nagie ciała,
uczuciem pieszczone,

rajem na zawsze w pamięci nam pozostaną.

pozdro,,,,,