Wpisy użytkownika orionblues z dnia 5 lipca 2008

Liczba wpisów: 30

orionblues
 
draniangel
 
cieszę się, że trochę pomogłem, traktuj to jako radę w locie życia,,,,,w wszystko z natury jest proste, sama natura dowodzi nam to co krok,,,myśmy jeszcze nie dorośli do pewnych rozwiązań które w niej istnieją,,,,,,tam nic nie ma bezsensu, tam wszystko spełnia swoją istotna rolę,,,,,
- chce żyć,,
- bardzo chce żyć,,,,
- bardzo pragnie żyć,,,,,,
- i życie w różnych formach jest cudowne,,,,,
- ale pomyśl o prawach które tam żądzą,,,,,,,,,
na co dzień zachwycamy się tym co widzimy, cudowna kraina pod płaszczem płynących chmur. Ale tam wszyscy mają swoje troski dnia codziennego,,tak jak Ty. Co nie które jednostki mimo swego piękna, żyją tylko sezon letni! Całe ich życie! Musisz na wszystko patrzeć filozoficznie, z dystansu pamiętając, że nic ze sobą nie zabierzesz w dalszą drogę egzystencji,,,,,że nie sztuką jest brać, ale umieć dawać bezinteresownie,,,,,,,do tego nie trzeba dużo,,,czasem wystarczy uśmiech, dobre słowo, a czasem mimo bezsilności samo okazanie chęci pomocy jest dla innych wystarczające. Trzeba umieć być potrzebnym bez względu na koszta, to się kumuluje wokół ciebie pozytywna aurą! Po pewnym czasie ludzie to wyczują, będą Ciebie widzieli jako ludzkie dobro,,,,,,a wtedy los nie będzie Ci dłużny, On dopadnie Ciebie w najmniej oczekiwanej chwili,,,,,i nie zostawi już do końca Twych dni,,,to się opłaca,,,takie życie można znaleźć na kartkach literatury, opisywane od wieków,,,,,,,,powodzonka młody kwiatuszku,,,trzymaj kolor mimo deszczu, burzy, zimy, wiosny, patrz kolorem na świat nie smutkiem i brakiem wiary w swój samotny los,,,,,,TO SIĘ ZMIENI!!!!!!pozdro..      
 

orionblues
 
Cyrk nagrywania trwa, Ziobro wiecznie żywy?  

Prezydent nagrał rozmowę z Sikorskim
"Dziennik" podaje, że w związku z ostatnimi wydarzeniami w sprawie tarczy antyrakietowej szef MSZ Radosław Sikorski został pilnie wezwany i przepytany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu. Rozmowa została nagrana.

*** co powoduje, że wszyscy wszystkich nagrywają, a skąd obywatel może wiedzieć, że jego też specjalne służby nie nagrywają non-stop? Prezydent nagrywa swego ministra bo;  prezydent ma krótką pamięć?, może chce się nauczyć na pamięć pięknej polszczyzny Sikorskiego?. Może chce potem na konferencji prasowej sypać argumentami jak z rogu obfitości?  Może zbiera haki na ministra? Może chce przedyskutować wartość negocjacji z bratem? A co będzie kiedy taśmy trafią w nie powołane łapki?

Sam już nie wiem, ale wiem jedno, fakt rozmowy w dźwiękoszczelnym pokoju, nigdy nie powinien trafić poza ten pokój. Bo to jest śmieszne i dziecinada, co sobie teraz pomyślą o nas na świecie, pajace?! Kuniec!
 

orionblues
 
sympatyczna letnia piosenka, pachnie mi karaibami, taitankami, wszystkim błękitnym z palmami w tle,,,,,,,,,


 

orionblues
 
Świętowali koniec liceum - zginęli od pioruna! Dwoje nastolatków zginęło w wyniku porażenia piorunem w miejscowości Kotulin w powiecie gliwickim. Do wypadku doszło podczas biwaku z okazji ukończenia liceum. Obie ofiary miały 19 lat.

*** bardzo smutna informacja, nastąpiła kumulacja tragicznych zbiegów okoliczności w stosunku do pozytywnych. Ale te tragiczne bardzo, zebrały smutne żniwo śmierci.

Młodzi po maturze w swej radości mieli prawo poświętować, sam to czyniłem wielokrotnie, ale jest to ,,ale'', czyhające gdzieś w przestrzeni obok, nie zważa na nic, jak spadająca siekiera z dachu. Współczuję rodzicom, ich kolegom, jak pomyślę że tych dwoje stało u bram dorosłego życia, to mnie miota.

Samo życie, bezwzględne, bogate w przypadkowość dobrą i złą, ale cóż  my możemy, powyć, popłakać, nie wiem. Pamiętam jak kiedyś mój przyjaciel pierwszy raz w życiu nazbierał grzybów, matka zrobiła smaczny obiad, poczęstowano i mnie, boże jak on cierpiał,,,,,

k,,,,,,,,,,,,,,, mać, był jeden trujący i trafił dla niego, pamiętam, że nie mogłem tego zrozumieć,,,,,,dlaczego? dlaczego?

- życie jest takie okrutne?
 

orionblues
 
jak ktoś zupełnie przypadkowo, gdzieś wokół siebie zgubił humor,,,,,to po tych paru sekundach odzyska go skutecznie,,,,,,,,,,,polecam i pozdro,,,


 

orionblues
 
jeden facho na urlopie, nic więcej nie dodam, to trzeba zobaczyć,,,,,,,śmieszne pozdro,,,,,, 

orionblues
 
przecudowny rodzynek muzyczny, tego wykonania nigdy nie słyszałem, warte uwagi i wysłuchania!
 

orionblues
 
All Right Now,  All Right Now,  All Right Now,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ile kapel światowych i naszych, zmagało się z tym tematem,,,,,,,,można sobie przypomnieć lata, gdy rwało się koszulę, machało resztką wokół w szaleństwie letniej zabawy,,,,,cudowne lata!!!!


 

orionblues
 
cudowny kawałek wręcz ulotny, można przy nim lewitować swobodnie w przestrzeni,,,,,,wystarczy zamknąć urządzenie nawigacyjne,,,,,,,,,oczy,,,,


 

orionblues
 
piękna sobotnia piosenka dla wszystkich, bez względu na humor i pogodę,,,,,,,tableta dobrego samopoczucia na popołudnie,,,,,,,,,,polecam,,,


 

orionblues
 
nie mogę, nie mogę,,,,,,popatrzcie,,,,,,,niesamowite,,,,,pozdro letnie,,,,,,,,,
 

orionblues
 
smaczny kąsek wzrokowy dla napalonych młodzieńców, dwa lizaczki ulotnie stąpają na wybiegu, a faceci płaczą w uniesieniu,,,,,że takie cuda żyją,,,,,,,,,,one będą im się śniły całe życie,,,,,,,,,,odradzam oglądanie facetom o słabym sercu,,,,,,,szczególnie polecam nie znajomemu, który ciągle mnie zachęca do tego typu stron,,,,,,,,,,,, 

orionblues
 
orionblues: Nowa ewangelizacja: nadmuchiwane kaplice na plażach!!!!!!

Wielkie nadmuchiwane kaplice rozstawiane na plażach to najnowsza inicjatywa włoskiego stowarzyszenia katolickiego, która spotkała się z aprobatą konferencji episkopatu. Jej celem jest ewangelizacja wśród młodych ludzi, wypoczywających nad morzem.

*** ja tu sobie fantazjuję, a tu proszę, do głowy by mi nie przyszło aby stawiać kaplicę na plaży! Ale nie moja wina, że kogoś pogięło już zupełnie, nie takie rzeczy się przeżyło, niech se dmuchają te kapliczki, na tym się skończy. Ja proponuje aby jeszcze dorobili kółka i były obwoźne, wyposażyć w wiosła i niech dopływają do pływających w wodzie. Można dodać silnik i niech ewangelizują całe wybrzeże, już widzę jak wszyscy klęczą na plaży!  


*** to dlaczego nie stawiać kapliczek w kinach?
*** w cyrkach przy wejściu?
*** w dyskotekach?
*** w wagonach kolejowych?
*** w salonach totolotka?
*** w szkołach na korytarzach?
*** w filharmonii?
*** w operze?
*** przy CPN?
*** co 10 km na drogach?
*** przy kwiaciarniach?
*** przy sklepach obuwniczych?
*** dlaczego?
*** nie ma kapliczek w samolotach?

(brakuje jeszcze księży na Hondach, w motolotniach, na balonach, deskorolkach, hulajnogach, tandemach i na szczudłach, aby spokojnie hasali po pokrzywach)

(zapomniałem dodać, że te kapliczki  nadmuchiwane to prawda!
Nowa ewangelizacja: nadmuchiwane kaplice na plażach!
AAA PAP | dodane 2008-07-05 (15:20))
 

orionblues
 
Polska na drugim miejscu w ilości rozwodów kościelnych!

Co roku do kościelnych trybunałów wpływa około 10 tysięcy wniosków o uznanie małżeństwa za nieważne, informuje "Rzeczpospolita". Plasujemy się na drugim miejscu w Europie, tuż za Włochami.

*** nauki kościoła naukami, a życie biegnie swoimi torami, nic tu modły nie pomogą. To są dwie strony tego samego oblicza świata, rewers i awers. Polskę ogarnął szał budowy kościołów, coś cieniutko pieją plebany w tych kościołach, kiedy mamy takie dane statystyczne.

Może nie chodzi o ilość, tylko o jakość?

Ale czy coś do tej średniowiecznej czarnej społeczności trafia, po za wartością kasy? Przypomina mi to propagandę sukcesu, tam wszystkie wskaźniki rosły, a prawda też rosła tylko odwrotnie.

Ale cóż, czas okaże kto ma rację?


(wiadomość autentyczna,PAP | dodane 2008-07-05 (01:31))
 

orionblues
 
Ziobro: postawienie mi zarzutów ośmieszy prokuraturę?

Według Zbigniewa Ziobry wniosek o uchylenie mu immunitetu poselskiego i postawienie mu zarzutów prokuratorskich w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego będzie bezpodstawne i ośmieszające śledczych.

*** takie same oświadczenia składają chłopcy podczas aresztowania,  z prywatnych firm z Pruszkowa, którzy kończą najlepsze uniwersytety w bramach na Pradze.
 

orionblues
 
Dwóch policjantów odniosło obrażenia, a co najmniej 45 osób aresztowano w następstwie zajść, jakie towarzyszyły sobotniemu "marszowi godności" gejów i lesbijek w centrum Budapesztu - poinformowała węgierska policja.
Protestujący przeciwko marszowi obrzucali jego uczestników jajkami, butelkami i kamieniami. Ciskali też kamienie brukowe i butelki z łatwopalnym płynem w policjantów. Jeden z policyjnych mikrobusów stanął w płomieniach. Interweniujący stróże porządku użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych.

*** zastanawiające, ale w sumie to o co chodzi, czy wszyscy mamy się zgejować i zlejbić?
Czy ktoś im w czymkolwiek przeszkadza?
Bo powoli patrzę, że rozsądek przegina się w szaleństwo społeczne, wszyscy się zgejowali i zlejbili jak kalafiory.
O co tu do cholery chodzi, a psychicznie chorzy, inwalidzi, upośledzenia wszelkie, nikt raptem o nich nie pamięta!
Ludzie to są sprawy marginalne, jest o wiele innych problemów społecznych. Zaczynam powoli trzeźwieć w tym całym szaleństwem ochrony, oni zaczynają się panoszyć jak święte krowy! Pogięło nas zupełnie, tu gwazdka, tam mniejsza gwiazdka ma odchyły, to ich sprawa! Co mnie to obchodzi!
Nie jest to ułomność, wręcz przyjemność ich osobista!

A my szalejemy, że Raczek ma odchyły, jego brocha! Niech się kochają z koniem, kozą, wężem, drutem kolczastym, kaktusem, pałacem kultury, są ważniejsze sprawy!

Ludzie normalni mają problemy z wieloma sprawami, a my płaczemy nad biednym losem lesbijek, gejów, nie dobrze mi się już robi, jak czytam na ten temat.

A co będzie jak nam 50% społeczeństwa pójdzie na boki, zagłada rasy ludzkiej czeka nas kochani, że hej!

Kuniec!
 

orionblues
 
z grilla klops, z powodu padu, padu, a niech tam, nie ja jeden chcę zjeść i wypić, popić,  coś po czym też jest,, padu, padu,,,,,,,,pozdro, wszystkim grillowcom, i tak nabrałem chęci na coś wartościowego, nie popularna rąbankę,,,,,,a więc wybrałem klasyk kinowy,,,,,


 

orionblues
 
dobrze jest czasami pobłądzić po pięknych melodiach, którymi wyłożona jest nasza pamięć, jak puch wspomnień latający gdzieś koło ucha, a nie wiemy, co to jest,,,,,,,,,,ale kiedyś chwila przeżyta razem,,,,,,wraca wraz z melodią,,,,,,


 

orionblues
 
ten piękny temat jeszcze raz, jak zupełnie inaczej nas otula,,,,,,tak wspaniale jak kiedyś,,,, 

orionblues
 
pamiętacie ten głos, przecudowny matowy, tęskni się czasami, za takimi rodzynkami,,,,,,,,

 

 

orionblues
 
zupełnie inny świat dźwięków, a ten sam temat, co epoka to inne estetyki muzyczne w aranżacji, ale dalej jest to piękne, przecież temat w rękach fachowców super klasy,,,,,,,,pozdro
 

orionblues
 
to były szlagiery naszej ery, świat legł u braci Geeb, fajnie było żyć z ich towarzystwem wszędzie,,,,latem ,zimą,,,,,,na sylwestra,,,,,i przy wielu innych okazjach,,,,,


 

orionblues
 
Udający księdza mężczyzna został zatrzymany w bazylice świętego Piotra, gdy próbował zająć miejsce w konfesjonale, by spowiadać wiernych.
O incydencie informuje na łamach niedzielnego wydania dziennika "L'Osservatore Romano" sędzia trybunału Państwa Watykańskiego Gianluigi Marrone.
Według relacji sędziego, który zajmował się tą sprawą, mężczyzna w sutannie wzbudził swoim dziwnym zachowaniem podejrzenia personelu, pilnującego porządku w bazylice. Został skontrolowany, gdy próbował wejść do konfesjonału. Jak się okazało miał wewnętrzną legitymację watykańską.

*** popatrzcie jak ludzie pragną pomagać jeden drugiemu, nie zważając na uprawnienia, a pamiętacie, pisałem kiedyś o budowlańcu, co udawał ginekologa. A teraz jeden gagatek poczuł powołanie, wykombinował sobie stój służbowy i już pędził rozgrzeszać ludziska z koszami pełnymi grzechów. A tu klops, kosiarz grzechów sam posiedzi sobie, ale jedno jest pocieszające, sam siebie wyspowiada i rozgrzeszy!
 

orionblues
 
w latach 90 tych nie było parkietu, aby nie usłyszało się tego kawałka,,,,szał świateł,,,,lekki czerwony półmrok obowiązkowy,,,wszyscy nie miłosiernie zgrzani, ale szczęśliwi,,,,,,,przecież to Bee Gees daje czadu,,,,,,,,,