Wpisy użytkownika orionblues z dnia 9 maja 2008

Liczba wpisów: 6

orionblues
 
Gene Hackman amerykański gwiazdor filmowy  postanowił zrezygnować z aktorstwa i całkowicie poświęcić się swojej nowej pasji – pisaniu książek! Jakiś czas temu Hackman opublikował swoją trzecią powieść historyczną, Escape From Andersonville, i zapowiedział, że nigdy już nie powróci na plan filmowy, ponieważ chce spełniać się wyłącznie jako pisarz.
Podziwiam jego decyzję, pamiętam jego cudowne postacie filmowe które stworzył, aktor gigant. Elokwentna kultura osobista, grał postacie które myślały, stanowczy i pewny w czynie.  Kiedy trafiałem na film w którym grał, nigdy nie zawiodłem się co do wartości obrazu.
Hackman, to w kinie znak najwyższej jakości, wszystkie jego role bez znaczenia tempa akcji, były zawsze otoczone ciszą, jego gesty przemawiały jak słowo, zawsze był ekspresyjny wewnętrznie, tajemniczy.
Nie wiem na ile i jaki miał wpływ na dialogi w filmie, ale jego minimalizm słowny stał się jego siłą. Trudno mi oceniać jego walory, z punktu widzenia kobiety, ale domyślam się z lekka, co mógłby wyzwolić w kobiecie.  

Podziwiałem jego szeroki wachlarz granych postaci, we wszystkich był genialny; potrafił być okrutnym bandytą ale z wdziękiem, bez sadyzmu. Najbardziej znane jego postacie to, silny główkujący facet i niesamowicie konsekwentny w realizacji celu.
Nie znam roli, aby grana przez niego postać pozostała bez satysfakcji, czy pocieszał widownię, bo wszyscy tego oczekiwali.  
Był w sumie bardzo skromny, nie skandalizował, gra swoje życie spokojnie i taki był w kinie.

,,Nigdy nie czytałem recenzji filmów, w których występowałem, ale opinie na temat moich książek śledzę z wielką uwagą. Jestem nowy w branży literackiej, więc chcę wiedzieć, czy ludziom rzeczywiście podoba się to, co piszę, i czy powinienem nadal tworzyć - oświadczył Hackman''.

Gene Hackman, właściwie Eugene Allen Hackman (ur. 30 stycznia 1930 w San Bernardino, Kalifornia), amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Znany w Polsce między innymi z roli kapitana Franka Ramseya w filmie Karmazynowy przypływ z 1995. Otrzymał Oscara w 1972 za rolę pierwszoplanową w Francuski łącznik oraz w 1992 za rolę drugoplanową w Bez przebaczenia. W filmie O jeden most za daleko zagrał generała Stanisława Sosabowskiego.

W sumie to aktor nigdy nie odchodzi, zawsze można go mieć u siebie, to tylko kwestia naszych potrzeb i uruchomienia sprzętu DVD. U mnie Gene Hackman jest częstym gościem i dużo mamy sobie do powiedzenia.
 

orionblues
 
dla przypomnienia młodym o kim mówimy,,,
 

orionblues
 
Co czeka arbitra, który jest słaby, partacz,  popełnia błędy, taki  ma prowadzić mecze w naszej lidze? Oczywiście, czeka go jeszcze nagroda! Jest kierowany na wyjazd do Szwajcarii na szkolenie organizowane przez UEFA! To wcale nie żart. - pisze "Super Ekspress".

UEFA szkoli gamonia-partacza z Polski - grzmi "Super Ekspress". Marcin Borski skompromitował się w rozegranym w miniony weekend spotkaniu Zagłębia Lubin z Cracovią. Reakcja Kolegium Sędziów PZPN była natychmiastowa: pan Borski do końca sezonu nie poprowadzi już żadnego meczu w ekstraklasie. I na tym jakakolwiek logika się urywa.

Tuż po wygłupach w Lubinie pan Borski wybrał się do Genewy na trzydniowe szkolenie dla utalentowanych arbitrów objętych programem mentorskim UEFA. Szefem tego programu jest... Michał Listkiewicz. To dopiero jaja szwajcarskie! Ale z dziurami w tych jajach!  

- Cieszę się, że w gronie najzdolniejszych europejskich sędziów znalazł się Polak - mówi tylko Listkiewicz, który z rozbrajającą szczerością przyznaje w rozmowie z "Super Expressem", że o odsunięciu Borskiego od meczów polskiej ligi nic nie wiedział.
Bo po co, On prowadzi swoja polytykę uzdrawiania polskiej piłki nożnej! Teraz to wszystko wiemy, wszelkie głosy na temat naszej piłki jego nie tyczą, On wielmożny nadmuchany  hrabia ma swoje dane.
 

orionblues
 
orionblues: Do oglądania TV TRWAM!
 

orionblues
 
32-letnia Mara Carfagna okrzyknięta została przez  włochów, najpiękniejszą minister świata! Co na to nasze krajowe specjalistki od damskich uroków?