Wpisy użytkownika orionblues z dnia 3 maja 2008

Liczba wpisów: 9

orionblues
 
Nie trudno się domyślić co będzie tematem składowym tej poemy wypukłej, która wstrząśnie literaturą światową, bardziej niż II wojna światowa cywilizacją. Literaci krajowi już w ciszy i spokoju kontemplują przy literatkach  nad zmiana zawodu, ponieważ epos różowy będzie hitem epoki! Co tam ich bazgroły, wszelkie drukarnie zapchane będą przez następne dziesięciolecia wspomnieniami literatury faktu różowego. Potem tłumaczenia na wszystkie możliwe gwary świata, łącznie z hierogryfami egipskimi i pismem węzełkowym, oczywiście pismo klinowe też.

Różowa królowa oznajmiła światu, że obecnie czyta wszystko co grube i wartościowe, a że ambitnie chce przelać na papier całe swoje 24 letnie życie.
Całe życie, kogoś tu pogięło, to znaczy mamy czytać bogate życie przedszkolne, szkolne?
Liczmy tylko od 18 roku, to wyjdzie na 8 lat życia, wspomnienia z sal koncertowych i kolejne płyty, z bogatego dorobku artystycznego. Bo Doda wydał już 30 albumów, które promowała w renomowanych salach koncertowych świata;

1. Londyn - Royal Albert Hall promocja płyty, wpisz.........................................2008  
2. Olimpia - Paryska, promocja płyty,wpisz...................................2007
3. Paryż - Élysée Montmartre, promocja płyty, ..............................................2006
4. Liverpool - Royal Court, promocja płyty,........................................2005
5. Nottingham - Rock City, promocja płyty,........................................2004
6. Amsterdam - Milkyway Max, promocja płyty, ..............................................2003
7. Berlin - Huxley´s Neue Welt,.........................................2002
8. Hamburg - Markthalle, promocja płyty,........................................2001
9. Monachium - Incognito, promocja płyty, ..............................................2000
10. Mediolan - Rolling Stone, promocja plyty, ..............................................1999
11. Barcelona - Zeleste, promocja płyty,........................................1998
12. Madryt - La Riviera, promocja płyty,........................................1997

Po takich trasach chylę czoło i niecierpliwie czekam na bogata biografię z dodatkami z alkowy.
Osłupiałem z wrażenia, zrobiłem kawę i główkuję, spoko; Janis Joplin zmarła w wieku 27 lat, kobieta ogień, żar scen, królowa festiwali, istnieje w sercach po dziś dzień. Jak się słucha jej standardów, to ciary masują wnętrze człowieka. Wydaje się, że 4 minuty temu to nagrała, ale nie, zmarła tragicznie 1970 roku. Niestety, nie napisała swoich wspomnień, a byłoby co poczytać, łoże jej to jak pola grunwaldzkie, pełne światowego rycerstwa szlachetnego.

Chyba tylko na tym polu, Doda mogłaby konkurować z Janis, bo muzycznie to przedszkole. Pomyślałem jeszcze o Basi Trzecielewskiej, ale natychmiast wycofałem się z tego pomysłu. Jak można tak cudowną i pracowitą piosenkarkę porównywać z Dodą. Basieńka, międzynarodowa gwiazda, o delikatnym tulącym się głosie do słuchacza. Ponadto podziwiam ją za odwagę, lata ciężkiej pracy i upragniony sukces. Kolega tydzień temu wrócił z Japonii i mówi, stary chodzę sobie po sklepie płytowym patrzę, a tu płyty BASI ! Kupiłem dwie!

Podobno chodzą słuchy, że ten kto zaszedł za skórę Dodzie, powinien już zacząć się bać straszebnie! Wokalistka dała się już poznać z różnych stron, głównie skandali. A Doda na literaturze się zna - w końcu czego innego można się spodziewać po osobie, która chlubi się inteligencją na poziomie 156 IQ.

Dziwne to bardzo, to dlaczego tłumoki z 40 -72 IQ zdają egzamin z prawa jazdy za pierwszym razem? Z takim wynikiem Doda powinna zdać egzamin minimum na helikopter bojowy Apache, z szampanem w dłoni !

Nie ma wątpliwości, że taka książka biograficzna wstrząśnie polskim rynkiem. A już na pewno wstrząśnie osobami, które z Dorotą Rabczewską mają na pieńku lub zaszli jej za skórę! Musi Ona szybko czytać i pisać, bo książka trafi do księgarń jeszcze w tym roku, kosmiczne tępo! Sienkiewicz z Prusem to cienkie bolki w porównaniu z szybkością Dody, myślę, że Oni mieli gdzieś po 91 - 90 IQ!
Ministerstwo natychmiast wciągnie jej epos życiowy, jako literatura obowiązkowa w gimnazjach.

Myślę, że 85% jej eposu to będą wypięte fotki, na dole dwa zdania, kiedy co i z kim. Kto jej składał jednoznaczne propozycje, będzie to 90% książki telefonicznej dowolnego miasta z kraju. Reszta to teksty piosenek i ani słowa o jej wpadkach, oczywiście świat będzie zupełnie inny, niż my wszyscy go widzimy codziennie.

To wyobraźmy sobie, co napisałaby Janis Lyn Joplin o swoim życiu, a my będziemy mieli poczciwy żywot i Karierę ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, !

Przed zamknięciem książki polecam Dodzie posłuchanie jednego przeboju Janis,  ,,Piece Of My Heart'' i jeszcze humorystycznego utworu a cappella, ,,Mercedes Benz''!
Może to coś zmieni?
 

orionblues
 
Ilustracje do tekstu,projekty nowych płyt Dody.
 

orionblues
 
Ilustracje do tekstu, projekty nowych płyt Dody.
 

orionblues
 
orionblues: Album owiany tajemnicą, schodzi jak świeże bułeczki!
 

orionblues
 
orionblues: Album nowej kapeli schodzi jak świeże bułeczki!
 

orionblues
 
Nowy album tria schodzi jak świeże bułeczki.
 

orionblues
 
Monika Brodka nagra te płyty, życzę jej tego.
 

orionblues
 
Jeszcze jeden pomysł na płyte.
 

orionblues
 
Monika może też je nagrać w kraju.